הותר לפרסום: המשטרה פיענחה את רצח קלרה רבין בשנת 2006

הרוצח קיבל מידע מקרוב משפחה של המנוחה על כך שבדירתה נמצא כסף רב. הוא הודה במעשה וביצע שחזור בזירת הרצח.

ערוץ 7 , ו' בתמוז תש"פ

ארכיון
ארכיון
צילום: משטרת ישראל

היחידה המרכזית של מרחב לכיש במשטרת ישראל הובילה לפענוח תיק חקירה מורכב של רצח קלרה רבין בחודש אוגוסט 2006.

רבין בת ה-66 נמצאה ללא רוח חיים בביתה ברחוב הרב מימון באשדוד. החשוד בביצוע הרצח - אולג דוליה (54), תושב אשדוד, נעצר בחודש שעבר.

חקירת המשטרה העלתה כי החשוד קיבל מידע מקרוב משפחתה של קלרה רבין על כך שבדירתה נמצא כסף רב, פרץ לדירתה באישון לילה ולאחר שהמנוחה התעוררה והחלה להיאבק עימו-החשוד דקר אותה באמצעות סכין ורצח אותה.

לאורך השנים נעשו פעולות חקירה שונות במטרה להגיע לחשודים המעורבים ברצח. פריצת הדרך לפענוח תיק הרצח הגיעה לידי חוקרי היחידה המרכזית של מרחב לכיש בחודש אפריל השנה, לאחר שביקשו לבצע בדיקות חוזרות על המוצגים שנאספו מזירת הרצח, באמצעות כלים טכנולוגיים חדשים.

בעקבות בדיקות אלה אותר החשוד ברצח ולאחר פעולות חקירה סמויות שנערכו הוא נעצר בחודש שעבר ומעצרו הוארך מעת לעת בבית משפט השלום באשקלון.

החשוד קשר את עצמו לביצוע הרצח של רבין וביצע שיחזור של האירוע בדירת המנוחה.

במהלך החקירה הגיעו החוקרים לחשוד נוסף, קרוב משפחה של המנוחה, אשר מסר לרוצח מידע על כך שבדירתה של רבין נמצא כסף רב, מסר לו כתובת והיה שותף מלא לתכנון האירוע. מדובר באיגור קוסיאק, בן 52, תושב אשדוד. הוא נעצר לפני כשבועיים ומעצרו הוארך מעת לעת בבית משפט השלום באשקלון.

בעניינם של החשודים הוגשה הצהרת תובע על ידי פרקליטות מחוז דרום בדבר כוונה להגיש נגדם כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.