סקר חדשות 13
בנט מזניק את ימינה ל-11 מנדטים; עוקף את גנץ וליברמן

מפלגות הימין והחרדים מקבלות יחד 64 מנדטים ו''ישראל ביתנו'' כבר לא מהווה לשון מאזניים. מפלגת כחול לבן מתרסקת לתשעה מנדטים.

תגיות: סקרים כנסת
ערוץ 7 , ו' בתמוז תש"פ

נתניהו וגנץ במליאת הכנסת
נתניהו וגנץ במליאת הכנסת
צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

סקר מנדטים שביצע מכון ''מדגם'' של הפרופ' קמיל פוקס ופורסם בחדשות 13, מעלה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום הליכוד היתה המפלגה הגדולה בישראל עם 38 מנדטים.

כחול לבן של בני גנץ מתרסקת ומגיעה בפעם הראשונה למספר מושבים חד ספרתי - תשעה מנדטים בלבד.

מפלגת יש עתיד עומדת על 16 מנדטים, כמו גם הרשימה המשותפת. המפלגה הגדולה הבאה היא ''ימינה'' בראשות נפתלי בנט עם 11 מנדטים, שהגדילה את כוחה בחמישה מנדטים ממערכת הבחירות בחודש מרץ.

אחריה ישראל ביתנו יחסית יציבה עם שמונה מנדטים, בעוד שבבחירות קיבלה שבעה. ש"ס עם שמונה מושבים בכנסת. יהדות התורה עם שבעה מנדטים ומרצ עם ניצן הורוביץ בראש קיבלה גם שבעה מנדטים.

מתחת לאחוז החסימה נמצאות מפלגת העבודה של עמיר פרץ שנמחקת לגמרי, גשר של אורלי לוי אבוקסיס. וגם דרך ארץ של יועז הנדל וצבי האוזר - לא עוברת את אחוז החסימה.

הסקר נערך על ידי פרופסור קמיל פוקס וכלל 705 נשאלים, מהם 603 מהאוכלוסייה היהודית ו-102 מהמגזר הלא יהודי. התשאול במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרויקט המדגם בהנהלת ד"ר אריאל איילון, ובמגזר הלא יהודי על ידי חברת סטט-נט בהנהלת יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.9%.