זינוק במספרי תיקי העלייה ב"נפש בנפש"

1195 תיקי עלייה נפתחו בחודש יוני, פי שלושה ממספר תיקי העלייה שנפתחו ביוני 2019. "חובה להפוך את ההתעניינות לעלייה בפועל".

עדו בן פורת , ז' בתמוז תש"פ

עולים חדשים
עולים חדשים
צילום: שחר עזרן באדיבות נפש בנפש

סמנכ''ל ארגון ''נפש בנפש'', זאב גרשינסקי, סיפר הבוקר (רביעי) על עלייה דרמטית במספר היהודים המבקשים לעלות לישראל, רובם ככולם מצפון אמריקה.

''חשבתי שאצטרך לחכות עד מחר כדי לעדכן, אבל הנה, יום לפני סוף החודש, כמות תיקי העלייה שנפתחו בחודש יוני (1195) הם פי שלושה (!) מכמות תיקי העלייה שנפתחו ביוני 2019 (398)", כתב גרשינסקי בחשבון הטוויטר שלו.

''מי אמר גל התעניינות ולא קיבל? חובה על כל העוסקים במלאכה להפוך את ההתעניינות לעלייה בפועל. אפשר", הוסיף סמנכ''ל ''נפש בנפש''.

בשבוע שעבר חתמו ארגון "נפש בנפש" וחברת "אל על" על הסכם לפיו בחודשים יולי, אוגוסט וספטמבר, החברה תבצע 14 טיסות לישראל ועליהן כ- 1,000 עולים מרחבי ארה"ב. ה"רכבת האווירית" תתבצע בשיתוף עם משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית, קק"ל ו-JNF-USA.

במסגרת ההסכם שנחתם, אל על תקצה מושבים עבור עולי הארגון שיתפרסו על פני 14 טיסות שונות: 4 טיסות בחודש יולי, 9 טיסות בחודש אוגוסט וטיסה נוספת בתחילת ספטמבר.

הטיסות ימריאו משדה התעופה JFK בניו יורק. בנוסף לטיסות אלו יתווספו 2 קבוצות נוספות שיצאו מהחוף המערבי בארה"ב עם עולים נוספים עליהן.

הרב יהושע פס, מייסד ומנכ"ל "נפש בנפש", אמר כי "הקיץ לא יהיה אותו קיץ, אבל העולים הם אותם עולים, ציונים ואוהבי ישראל במלוא מובן המילה. נגיף הקורונה אילץ אותנו לעשות התאמות למציאות החדשה שמשפיעה גם על העלייה ארצה, ששיאה הוא בתקופת הקיץ. אנו רואים את המספרים ומדברים עם העולים בשטח ואני שמח לבשר שהביקוש לעלייה ממשיך לנסוק. אנו ערוכים לסייע לכל העולים שיגיעו במסגרת הרכבת האווירית ומחויבים להגשמת החלום הציוני".

בתחילת החודש העריך יצחק הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית, כי בשלוש עד חמש השנים הבאות יעלו לישראל כרבע מיליון יהודים.

"אנחנו רואים כמות פניות עצומה, רואים עלייה של 40 אחוז בכמות הפניות מארצות דוברות אנגלית. במהלך הקורונה אנחנו רואים שינוי והמון יהודים שמתעניינים בעלייה ו-70% עלייה בפניה מצרפת ומדינות דוברות צרפתית", סיפר הרצוג בוועידת מקור ראשון.