ראש העיר אשדוד יחיאל לסרי: "מחרחרי ריב ומדון מנצלים את המשבר"

לאור הביקורת על הטלת מגבלות על הרבעים החרדיים באשדוד, פנה ראש העיר לציבור החרדי והסביר כי ההחלטות נבעו ממניעים מקצועיים בלבד.

מיכל לוי , ז' בתמוז תש"פ

יחיאל לסרי
יחיאל לסרי
צילום: פלאש 90

לאור הביקורת נגדו על הטלת ההגבלות על הרבעים החרדיים באשדוד, פנה ראש העיר יחיאל לסרי באופן מיוחד לציבור החרדי בעיר והסביר את השיקולים שעמדו בבסיס ההחלטות.

"בשבוע שעבר שלחתי הודעה מוקלטת לציבור החרדי בעיר, בה התרעתי על כך שנתוני התחלואה ברבעים החרדיים עולים בקצב שעלול להוביל את משרד הבריאות לקבל החלטה להטיל עליהם סגר", הסביר לסרי בדף הטוויטר.

"ואכן, העליה הגבוהה גרמה לכך שמטה קורונה של ממשלת ישראל, בהמלצת משרד הבריאות, הכריז על סגר חלקי ברובעים ז׳, ג׳ ו-ח׳", ציין ראש העיר.

בדבריו האשים לסרי "גורמים מחרחרי ריב ומדון", כלשונו, המבקשים לייחס לו מניעים אנטי-חרדיים בהשמת איזור מגורי הציבור החרדי תחת הגבלות.

"לצערי גורמים מחרחרי ריב ומדון, העושים ניצול ציני ואף פוליטי של המשבר הבריאותי שמאיים על כולנו, מנסים לרכוב על הנסיבות ולהטיל את האשמה עלי ועל העירייה. זה חמור מאוד, כי אין אשמה - זה למען בריאות התושבים, ומשרד הבריאות נוהג נכון, וגם עובדתית אין לכך כל שחר - זו הסמכות של הממשלה", הדגיש.

לדבריו, הוא זה שמנע את הטלת הסגר המלא על הרבעים ופעל להותיר אותם תחת הגבלות חלקיות כשחופש התנועה מהרבעים והחוצה נותר באופן מלא.

"יתרה מכך, בעצה אחת עם משרד הבריאות דאגנו שההגבלות יהיו סגר חלקי, כאשר החיים ברובע ימשיכו להתנהל כרגיל. וכפי שאתם רואים הם אכן נמשכים כרגיל, ובכלל גם הסכמנו שההחלטה על מגבלות תהיה על בסיס גיאוגרפי בלבד, ולא על בסיס של השתייכות מגזרית. זאת, כדי למנוע תחושת אפליה מצד הציבור החרדי".

‏"אחינו הציבור החרדי באשדוד וכל תושבי העיר יודעים היטב שבכל שנות כהונתי כראש העיר, לא נתתי ולא אתן להפלות את הציבור החרדי בשום תחום. ודאי לא בנוגע לבריאות ולשמירה על החיים, ואף לא הרשיתי ולא ארשה לעולם, תחושת אפליה כלשהי, של חרדים או של כל אוכלוסיה אחרת בעיר".

את דבריו חתם במילים: "אני מנצל את ההזדמנות הזו, כדי לבקש ולקרוא לכולם שוב, להמשיך ולגלות אורך רוח והבנה, בימים קשים אלה. לשמור על הגיינה, חבישת מסכה וריחוק חברתי. ובעזרת ה׳, בכוחות משותפים, נצליח להתגבר על מגיפת הקורונה, בריאים ושלמים ולא פחות מכך גם מאוחדים".