מיקי זוהר לעפר שלח: נשקול להחליף אותך

הועדה לביקורת המדינה התכנסה לדיון בפרשת הצוללות. יו"ר הקואליציה תקף בחריפות את יו"ר הוועדה עפר שלח, ואף הוסיף איום.

חזקי ברוך , ז' בתמוז תש"פ

הוועדה לענייני ביקורת המדינה, בראשות ח"כ עפר שלח (יש עתיד-תל"ם) התכנסה הבוקר (שני) לדיון סוער בפרשת הצוללות.

בדיון יתבקשו חברי הכנסת להכריע האם לבקש חוות דעת ממבקר המדינה בנושא: "טיפול רשויות המדינה ברכש כלי השייט מחברת טיסנקרופ ותהליך קבלת ההחלטות בנושא".

יו"ר תל"ם, שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון טען בדיון, "בפברואר 2016 ראש הממשלה היה צריך לטוס לגרמניה לרכוש 3 צוללות נוספות ועוד צוללות הגנה ב-2 מליארד דולר. אותי זה מקפיץ. אני מתעקש שמדינת ישראל לא תתחייב לרכש הזה ואני מפוצץ את זה עם נתניהו והשאר היסטוריה"

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד הגיב לטענות ועקץ את יעלון, "מה היסטוריה? שליברמן נהיה שר ביטחון". ח"כ מיקי זוהר הוסיף, "אתם מתבלבלים עם העובדות".

יעלון הגיב ואמר, "עמדת צה"ל, משרד הביטחון והמל"ל היתה לרכוש חמש צוללות ולא יותר. הדברים האחרים זה כבר פלילי".

בהמשך תקפו חברי הכנסת מהליכוד את עצם הדיון ואת האופן שבו הוא מנוהל. ח"כ קרעי אמר "יש לנו דברים יותר חשובים בועדת קורונה ומצב העצמאים. כל הסיפור והרכילות הזולה הכל התברר כחסר שחר. מדובר בדיון פוליטי כדי להתנגח בראש הממשלה".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר תקף אישית את יו"ר הוועדה עפר שלח, "הדיון היום הוא לא ענייני. שאני שומע את יעלון מתוך רצון לנגח את ראש הממשלה. הדיון לא מקצועי מלבד לעורר שיח שקרי ומופרך. אין לכם דרך לנצח את נתניהו בקלפי אלא רק ברדיפה אחרי נתניהו. אני לא פוסל להחליף אותך כראש הועדה, ההתנהלות לא מקצועית והגיעה העת לשקול את המשך כהונתך. הלחצים הפוליטיים שמופעלים עליך הובילו אותך לדיון המיותר הזה".

ח"כ אופיר כץ תקף גם הוא, "אתם ממשיכים להפיץ את העלילה השקרית נגד נתניהו. נפלתם על השכל. יעלון את מכיר את ביבי, נתניהו ימכור את ביטחון מדינת ישראל בשביל כסף? אתם מתעלמים מהעובדות. הציבור בוחר בנתניהו ומאמין בנתניהו".

ח"כ קטי שטרית הזכירה ליעלון, "בוגי, אני הייתי בצוות של נתניהו לעזור לך להיבחר בפריימריז. מה קרה? זו עלילת דם להגיד שנתניהו פגע בביטחון המדינה. העם חכם ולא קונה את הרכילות הזולה".