שתיקת התקשורת מול אלימות השמאל נגד עיתונאים ושוטרים

כתב ערוץ 7 חזקי ברוך, שוחח עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים על הקללות שספג בהפגנת השמאל במוצ"ש, על האלימות וקריאות "נאצים" כלפי שוטרים

103FM , ז' בתמוז תש"פ

המחאה בירושלים
המחאה בירושלים
צילום: ערוץ 7

חזקי ברוך, כתב 'ערוץ 7', סיפר היום (שני) בשיחה עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים ב-103FM על האירועים האלימים בהפגנת השמאל במוצאי שבת בירושלים.

ברוך תיאר כיצד אחת המפיגינות שזיהתה שהוא מערוץ 7 קראה לעברו "מתנחבלים, בגללכם יישפך דם" וקריאות נוספות, וכיצד רכב מעצר משטרתי שעבר ליד ההפגנה ספג מכות ממקלות ומידי המפגינים, שגם צעקו "נאצים" לעבר השוטרים, ואף ציין כי כתב חובש כיפה שהיה עמו הוריד את הכיפה מחשש שיותקף.

ברוך גם סיפר על השלטים המונפים בהפגנה ובהם נכתב "נתניהו סרטן" נתניהו = פיגוע דקירה"

סג"ל התרעם על צביעות התקשורת השותקת נוכח התקפה על עיתונאי לאחר העיסוק המורחב בקריאות לעבר אמנון אברמוביץ' בהפגנת הימין שבוע שעבר, "אף אחד לא מדבר על ההסתה של השמאל נגד הימין".

בניגוד לסג"ל, דוד ורטהיים המעיט בחשיבות האירוע ואמר בציניות "השמאלנים מאוד אלימים", והוסיף, "ערוץ 7 שבהגדרתו היה ערוץ עברייני. צריך להגיד את זה".

סג"ל התרעם על דבריו של ורטהיים והזכיר את היחס המפלה שקיבל ערוץ 7 לעומת היחס שקיבל אייבי נתן מ'קול השלום', ושאל, "למה אתה מזלזל בעיתונאי שהותקף? ראינו כאן דוגמא לצביעות תקשורתית".