גנץ: מה שלא קשור במאבק בקורונה ימתין

ראש הממשלה החליפי גנץ: "דרשתי בקבינט הקורונה העברת סמכויות למשרד הביטחון שהוא הגוף היחיד שיודע לתכלל ולטפל באירוע".

חזקי ברוך , ז' בתמוז תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
צילום: אלעד מלכה

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, התייחס אחר הצהריים (שני) לדיונים בקבינט הקורונה ולהחלטות על ההגבלות החדשות.

"חזרנו כעת מקבינט הקורונה לאחר שאישרנו מספר הגבלות נדרשות לאור העלייה בהדבקה ובתחלואה. המאבק בקורונה יהיה ארוך, וזאת בדיוק הסיבה שכחול לבן הקימה ביחד עם הליכוד את הממשלה הזאת ומנעה בחירות רביעיות", ציין.

לדבריו, "מספר הנדבקים בקורונה הרפואית מדאיג, אבל זה רק מדאיג במימד הרפואי ולא פחות חשוב ולו פחות מדאיג זה מספר החולים בקורונה הכלכלית והחברתית מדאיג עוד יותר. לא מספיק לחשוב שבועות קדימה. זה לא יועיל. עלינו לחשוב לפחות שנה קדימה. לכן אני אומר פה באופן נחרץ: טוב שאנחנו עושים את כל הצעדים, טוב וחשוב שהארכנו את דמי האבטלה למפוטרי הקורונה ולאלו שבחל"ת עד אוגוסט, אבל בואו נגיד ביושר זהו פלסטר שלא באמת יעצור את הדימום לאורך זמן".

"כחול לבן תפעל במסגרת דיוני התקציב, להארכת דמי האבטלה לעובדים בחל"ת לפחות למשך חצי שנה, וגם לעידוד הכשרות מקצועיות והשמה בכדי שנוכל להניע מוקדם ככל האפשר את גלגלי המשק", הוסיף.

גנץ ציין עוד כי דרש להעביר למשרד הביטחון את האחריות לתחומים מסוימים של טיפול במשבר, "אנחנו נמצאים באירוע חירום מתמשך – ולצידו של הקבינט, ולצידו של משרד הבריאות כגוף הרגולטורי שמנהל את האירוע, יש בישראל רק גוף אחד שיודע לטפל במבצעים בסדר גודל שכזה - משרד הביטחון. אמרתי זאת כשפרצה מגיפת הקורונה, הדגשתי זאת היום בקבינט הקורונה אני חוזר על כך גם כעת".

"אנחנו ערוכים להכפלה מיידית של מלוניות הקורונה, פיקוד העורף נמצא בקשר עם כלל הרשויות, וחובשי צה"ל כבר מתגברים את מעבדות הבדיקות. יחד, אנחנו ננצח את הקורונה, הרפואית וביחד נתמודד עם ההשלכות הכלכליות והחברתיות של התופעה הזו".

בהמשך רמז גנץ לעמדתו בסוגיות שונות שעל הפרק, "מה שאינו קשור במאבק בקורונה, יחכה לימים שאחרי הוירוס".