ענף התיירות החרדי הפגין מול האוצר

נציגי ענף התיירות מהמגזר הדתי והחרדי הפגינו מול משרד האוצר בירושלים לאור הפגיעה בפרנסתם במהלך משבר קורונה. צפו

חזקי ברוך , ז' בתמוז תש"פ

נציגי ענף התיירות הדתי והחרדי בהפגנה
נציגי ענף התיירות הדתי והחרדי בהפגנה
צילום: ערוץ 7

נציגים בכירים מענף התיירות הדתי והחרדי השתתפו בהפגנה מול משרד האוצר בירושלים בשל הפגיעה בפרנסתם.

"אנחנו לא עסוקים בלמכור כי אין לנו מה. אנחנו נמצאים כאן היום כי מה שנותר לנו הוא להתפלל לה'. אנחנו לא יודעים אם הפרנסה תגיע מהשמיים או מהאוצר שיפתח את הלב האטום שלו", אמר אפרים קמיסר, בעל משרד נסיעות.

לדבריו, "אנחנו מצטרפים למחאה הגדולה של כל העוסקים בענף התיירות, שכבר מחודש פברואר לא עובד. אם עובדים במשרד עוסקים בפיצוי ללקוחות שנפגעו".

הוא פנה לאנשי האוצר ואמר, "אתם לא מרגישים אותנו עכשיו, אבל כשהמסים והרווחים שלנו יחסרו לכם תרגישו. אנחנו לא מבקשים שדרוג, אבל תנו לנו להמריא ולהרגיש שאנחנו יכולים להמשיך את המסע הזה ושמישהו עשה משהו בשבילנו, כי החברים כאן מתרסקים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ החליטו הערב (שני) על תוכנית חדשה לסיוע למגזר העצמאים והמגזר העסקי שתצא לפועל בימים הקרובים.

התוכנית שהיקפה 2 מיליארד שקלים, כוללת מענקים מיוחדים עד לגובה 400 אלף שקל, לעסקים שמחזורם עד 20 מיליון שקל שנפגעו בהיקף של 60% לפחות בחודשים מאי-יוני, עד לגובה 15-10% מהמחזור.

כמו כן, הוחלט כעת להוסיף עסקים עד למחזור של 100 מיליון שקלים, שנפגעו בהיקף של 80% לפחות בחודשים אלה. עצמאים עד למחזור של 300,000 שקלים בשנה יקבלו גם הם מענק נוסף כפול בהיקפו ביחס לפעימה הקודמת. בנוסף לכך, ישונו הקריטריונים לקבלת מקדמות מ-20% ל-40%, ביחס לפעימה הקודמת.

עוד הוחלט להמשיך ולתת מענק גבוה יותר לעסקים ששימרו עובדים למרות הפגיעה הקשה. תוכנית זו היא חלק מהמדיניות הכוללת לניהול המשבר, כאשר לצד האצת המשק אנו מוודאים כי השכירים, העצמאים והעסקים שנזקקים לכך יקבלו את המענה המתאים.

ראש הממשלה ושר האוצר ציינו כי מטרת התוכנית היא לאפשר הזרמה מיידית של סכומי כסף משמעותיים לעצמאים ולמגזר העסקי, ללא עיכובים וחסמים מיותרים, ובכך לסייע להם לעבור את תקופת המשבר.

"אנו מוודאים כי השכירים, העצמאיים והמגזר העסקי יקבלו את הסיוע המתבקש. כל זאת לצד המשך קבלת המענקים בסך 7500 שקל על כל עובד שיוחזר לעבודה. במקביל יוגשו בקרוב תקציב המדינה וחוק הסדרים מקיף, שילווה בתחרות מול המונופולים הגדולים וברפורמות והסרת חסמים ורגולציה, שיסייעו לפעילות העסקית ויביאו לצמיחה מחודשת של המשק", אמרו השניים.