האוצר הודיע: תוכנית סיוע חדשה לעצמאים ולעסקים

היקף התוכנית החדשה יעמוד על שני מיליארד שקלים והיא תכלול מענקים לעסקים וכן לסייע למי שמשמר את העובדים בעסק בשגרת הקורונה.

ערוץ 7 , ז' בתמוז תש"פ

נתניהו וכ"ץ
נתניהו וכ"ץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ״ץ החליטו היום (שני) על תוכנית חדשה לסיוע למגזר העצמאים והמגזר העסקי שתצא לפועל בימים הקרובים.

התוכנית שהיקפה 2 מיליארד שקלים, כוללת מענקים מיוחדים עד לגובה 400 אלף שקל, לעסקים שמחזורם עד 20 מיליון שקל שנפגעו בהיקף של 60% לפחות בחודשים מאי-יוני, עד לגובה 15-10% מהמחזור.

כמו כן, הוחלט כעת להוסיף עסקים עד למחזור של 100 מיליון שקלים, שנפגעו בהיקף של 80% לפחות בחודשים אלה. עצמאים עד למחזור של 300,000 שקלים בשנה יקבלו גם הם מענק נוסף כפול בהיקפו ביחס לפעימה הקודמת. בנוסף לכך, ישונו הקריטריונים לקבלת מקדמות מ-20% ל-40%, ביחס לפעימה הקודמת.

עוד הוחלט להמשיך ולתת מענק גבוה יותר לעסקים ששימרו עובדים למרות הפגיעה הקשה. תוכנית זו היא חלק מהמדיניות הכוללת לניהול המשבר, כאשר לצד האצת המשק אנו מוודאים כי השכירים, העצמאים והעסקים שנזקקים לכך יקבלו את המענה המתאים.

ראש הממשלה ושר האוצר ציינו כי מטרת התוכנית היא לאפשר הזרמה מיידית של סכומי כסף משמעותיים לעצמאים ולמגזר העסקי, ללא עיכובים וחסמים מיותרים, ובכך לסייע להם לעבור את תקופת המשבר.

"אנו מוודאים כי השכירים, העצמאיים והמגזר העסקי יקבלו את הסיוע המתבקש. כל זאת לצד המשך קבלת המענקים בסך 7500 שקל על כל עובד שיוחזר לעבודה. במקביל יוגשו בקרוב תקציב המדינה וחוק הסדרים מקיף, שילווה בתחרות מול המונופולים הגדולים וברפורמות והסרת חסמים ורגולציה, שיסייעו לפעילות העסקית ויביאו לצמיחה מחודשת של המשק", אמרו השניים.