הממשלה אישרה: חתונות עד 250 אנשים

עד לתשעה ביולי יותר קיום חתונות ואירועים משפחתיים בהשתתפות של עד 250 איש. ביתר האירועים מספר המשתתפים לא יעלה על 50.

ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: Flash90

הממשלה אישרה הערב (שני) במשאל טלפוני להתקין את הצו לתיקון ולקיום תוקפן של תקנות שעת חירום בהמשך להחלטה שהתקבלה מוקדם יותר היום על ידי ועדת השרים לעניין התמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו.

בהתאם להחלטת קבינט הקורונה, עד לתאריך י״ז בתמוז ה-9.7.20 יותר קיום חתונות ואירועי בר/בת מצווה (או אירוע דומה בדתות אחרות) בהשתתפות של עד 250 איש. ביתר האירועים מספר המשתתפים לא יעלה על 50.

בחתונות ובאירועים לציון בר/בת מצווה (או אירוע דומה בדתות אחרות) – החל מיום 10.7.20 ועד ליום 31.7.20, מספר המשתתפים באירוע המתקיים במבנה, לא יעלה על מחצית מהתפוסה המותרת, ולא יותר מ- 100 אנשים (מספר המשתתפים המותר באירוע כאמור, המתקיים בשטח פתוח, יישאר 250 אנשים).

טיוטת הצו אותו אישרה הממשלה, תונח בהקדם על שולחן ועדה מוועדות הכנסת, שהנושא נמצא בתחום סמכויותיה, כפי שתקבע ועדת הכנסת, לצורך אישור הצו על ידי הוועדה.

בנוסף לכך, ייחתם בהקדם צו מנכ"ל משרד הבריאות המורה על מתווה הקייטנות וקיום בחינות של ההשכלה הגבוהה מרחוק.

משרד הבריאות קורא לציבור להקפיד על קיום ההנחיות הבסיסיות של שמירה על ריחוק פיזי, עטיית מסיכה והקפדה על היגיינה, כך שנוכל למנוע את התפשטת נגיף הקורונה בישראל.

משרד הבריאות הודיע הערב על עלייה נוספת במספר המאובחנים בנגיף הקורונה, שעומד כעת על 24,441. מדובר בעלייה של 588 מאובחנים חדשים מאז אמש בחצות. מספר החולים הפעילים הוא 6,904, מהם 43 במצב קשה ו-24 מונשמים. עד כה החלימו 17,218 חולים.

בתוך כך הערב דווח כי חוק מעקבי שב"כ לא יובא להצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת, וקידומו יידחה בשבוע. הצעת החוק המקורית שאושרה בשבוע שעבר בקריאה ראשונה נועדה להתיר לשב"כ להתחקות אחר אזרחים שבאו במגע עם חולי קורונה כדי לבלום את התפשטות המחלה.

ח"כ איילת שקד צייצה בטוויטר בתגובה כי מדובר ב"מחדל שיעלה בפרנסתם של אנשים ובבריאותם. אין לממשלה הזו יכולת ביצוע, אפילו לא להעביר חוק. כבר חודש הם בזבזו. ממשלת אין אונים".

ביום רביעי אישרה הממשלה את קידום החוק, ומליאת הכנסת אישרה אותו באותו ערב בקריאה ראשונה. 45 חברי כנסת תמכו, ואילו 32 התנגדו. הצעת החוק עברה בקריאה ראשונה למרות התנגדותו של ראש השב"כ נדב ארגמן.