מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי: נגיע למאות מתים אם לא יקיימו את דרישותינו

"צריך למזער את ההדבקה בהתקהלויות", אמר מנכ''ל משרד הבריאות. "האיזון הוא בין המציאות של חיים עם קורונה לבין הצורך לנהל כלכלה".

ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

פרופ' חזי לוי
פרופ' חזי לוי
צילום: Flash90

מנכ״ל משרד הבריאות, הפרופסור חזי לוי, הזהיר אמש (שני) בריאיון לכאן חדשות כי מאות רבות של ישראלים ימותו מנגיף הקורונה אם לא יקויימו ההנחיות של משרד הבריאות.

פרופסור לוי הוסיף כי משרד הבריאות שואף להגיע לכ-30 אלף בדיקות קורונה ביום.

עוד ציין מנכ"ל משרד הבריאות כי הוא אינו חושב שצריך להטיל סגר כדי לבלום את התפשטות המחלה: "צריך לנסות למזער את ההדבקה בהתקהלויות. האיזון הוא בין המציאות של חיים עם קורונה לבין הצורך לנהל כלכלה בישראל".

על פי נתוני משרד הבריאות, בישראל ישנם 6,768 חולי קורונה פעילים. 24 מהם מונשמים במצב קשה. מניין הנפטרים עומד על 319 ועד היום החלימו מקורונה 17,189 ישראלים.

בתוך כך, הממשלה אישרה אמש שורת הגבלות חדשות: עד לתאריך י״ז בתמוז ה-9.7.20 יותר קיום חתונות ואירועי בר/בת מצווה (או אירוע דומה בדתות אחרות) בהשתתפות של עד 250 איש. ביתר האירועים מספר המשתתפים לא יעלה על 50.

בחתונות ובאירועים לציון בר/בת מצווה (או אירוע דומה בדתות אחרות) – החל מיום 10.7.20 ועד ליום 31.7.20, מספר המשתתפים באירוע המתקיים במבנה, לא יעלה על מחצית מהתפוסה המותרת, ולא יותר מ- 100 אנשים (מספר המשתתפים המותר באירוע כאמור, המתקיים בשטח פתוח, יישאר 250 אנשים).