דרמה בדרך לחגיגת יום ההולדת

פעוט בן שנתיים ואחיו בן ה-13 עלו לרכבת הלא נכונה. עובדי הרכבת הצליחו לאתרם ולהשיבם לאמם הדואגת.

ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

משפחת מזרחי מאוחדת שוב
משפחת מזרחי מאוחדת שוב
צילום: רכבת ישראל

תינוק בן שנתיים ואחיו בן ה-13 עלו בטעות לרכבת הלא נכונה שהחלה בנסיעה מתל אביב לבאר שבע כשהם לבדם ללא אמם. עובדי הרכבת פעלו לאחד את המשפחה.

"הייתי בחרדה עצומה וחסרת אונים, וכבר דמיינתי את הילדים מגיעים לבאר שבע ונאבדים לנצח", אמרה בת אל מזרחי, אם הילדים.

היא הוסיפה, "היינו בדרך לחגיגת יום הולדת ברמלה ולמרות מה שקרה לא ויתרנו והגענו לחגיגה. תודה לצוותי הרכבת על מסירותם".

בתחילת השבוע (ראשון) הבחין מני נתני, מנהל משמרת בתחנת ת"א סבידור מרכז, בנוסעת נסערת על הרציף. לאחר תשאול קצר הבין נתני כי ילדיה של הנוסעת, תינוק בן שנתיים וילד בן 13, עלו בטעות לרכבת שהחלה בנסיעה לכיוון באר שבע, בעוד האם נשארה על הרציף עם אחותם.

נתני יצר קשר באמצעות תדר החירום עם מרכז השליטה הרכבתי הארצי, והודיע לכלל צוותי הרכבת באיזור על האירוע. במקביל, מוקד הביטחון ברכבת החל בסריקה של רציפי התחנות.

באותה העת, החל פקח הרכבת, רועי עמר, בסריקה נרחבת ברכבת. הוא איתר את האחים המפוחדים, דיווח על מציאתם וליווה אותם עד לירידתם בתחנת חולון, שם פגשו את מאבטח התחנה שליווה אותם עד שפגשו באמם המלווה על ידי ראש משמרת הביטחון, אייטגב אנדעלמאו.

"מיד כשהבנתי מה קרה נזכרתי בילדתי בת ה-3 והיה חשוב לי כל הזמן להרגיע את האם ולעדכן אותה שהאירוע בשליטה", אמרי נתני. "הדגשתי לה כי הילדים נמצאו ואנחנו שומרים עליהם עד שישובו לחיקה".

"עכשיו, כשנכנסים לחופש הגדול, אני מדגיש להורים את החשיבות שבהשגחה תמידית על הילדים ברציפי הרכבת", אמר אנדעלמאו. "היה חשוב לי ללוות באופן אישי את האם עד למפגש עם ילדיה כדי שתדע שאנחנו כאן למענה".

עמר הוסיף, "מיהרתי לאתר את הילדים האבודים על הרכבת ולהרגיע את הגדול מבינהם שהיה מבוהל. זה חלק מהתפקיד שלי כמנהל הנסיעה ברכבת ואני שמח שיכולתי לסייע ושהכל הסתיים בשלום".