שרת התפוצות עומר ינקלביץ':
גוש עציון הוא נחלת אבותינו, האזרחים צריכים לחיות בריבונות ישראלית

שרת התפוצות ביקרה במכינת ''קול עמי'' במגדל עוז ובמרכז מורשת גוש עציון, ''הציבור בישראל צריך להוקיר את המתיישבים כאן''

חזקי ברוך , ח' בתמוז תש"פ

עומר ינקלביץ' עם ראשי מועצות ביו"ש
עומר ינקלביץ' עם ראשי מועצות ביו"ש
צילום: דוברות

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' (כחול לבן) הגיעה היום (שלישי) לסיור היכרות ועבודה במועצה האזורית גוש עציון.

הביקור נפתח במכינת בני עקיבא העולמית- קול עמי, בשיתוף הסוכנות היהודית, בה לומדים כ-100 חניכים וחניכות ויש לה כ-1,000 בוגרים שחלקם התגייסו לצה"ל והשתלבו בחברה הישראלית.

משם המשיכה השרה וצוותה לחיזיון במרכז מורשת גוש עציון שמספר את סיפור הקמת המדינה והשיבה לגוש עציון. לאחר מכן נפגשה לישיבת עבודה עם ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן.

במהלך תצפית על כל גוש עציון אמרה ינקלביץ' כי "כאן ברור לנו מדוע גוש עציון הוא נכס ביטחוני ואסטרטגי למדינת ישראל. אך בראש ובראשונה ולפני הכל חשוב לומר שגוש עציון יחד עם כל יהודה ושומרון הם חלק מארץ אבותינו. אזרחי ישראל שגרים כאן, נמצאים מכוח החלטות ממשלת ישראל. צריך שיהיו תחת ריבונות ישראלית".

''בגוש עציון התרחשו חלקים גדולים מסיפורי התנ"ך: האבות, דוד המלך, נביאים, מצביאים, חשמונאים, לוחמי בר-כוכבא ועוד. הציבור בישראל צריך להוקיר את המתיישבים כאן", הדגישה השרה.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר בסיום היום: "שמחנו לארח בגוש עציון את חברתנו השרה עומר ינקלביץ' ולפגוש שרה קשובה שמכירה את התחום ובאה לעבוד קשה למען מדינת ישראל. אנו מאמינים שבקרוב נראה את פירות שיתופי הפעולה. מאחלים לשרה הצלחה רבה בשליחותה הציבורית ושבפעם הבאה שניפגש גוש עציון היה חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל"