המושבים לשר יעקב ליצמן: התייחס למרחב הכפרי

תנועת המושבים לשר השיכון ליצמן: "דרוש שינוי דרסטי בהתייחסות להתיישבות העובדת מצד רשות מקרקעי ישראל".

ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

השר ליצמן
השר ליצמן
צילום: לעמ

מזכ"ל תנועת המושבים, עו"ד עמית יפרח, התייחס היום (שלישי) לגיבוש תקציב המדינה ולתוכנית הכלכלית בתחום הדיור ושוק הנדל"ן שהוגשה על ידי שר השיכון, יעקב ליצמן.

"ראשית אנו מברכים על תוכנית העבודה שהוגשה לשר האוצר, ישראל כץ ובתוכה מדיניותו של השר הנכנס. יחד עם זאת, לצערנו לא קיימת כל התייחסות למרחב הכפרי ויחסו אל מול רשות מקרקעי ישראל", ציין יפרח.

המזכ"ל הוסיף, "מבחינתנו דרוש שינוי דרסטי בהתייחסות להתיישבות העובדת מצד הרשות לרבות- שהאגף החקלאי יקבל תקציבים ותקנים אשר יאפשרו לבטל אחת ולתמיד את החיכוך ביננו לבין רמ"י, החלטות המאפשרות ביטול החיכוך אינן מיושמות באופן נרחב ועם כח האדם הדרוש לעניין".

"חוזי החכירה שאושרו כבר ב 2013 אינם נחתמים עם בעלי הנחלות ,בקשות של חברי המושבים נמצאות זמן לא סביר במרחבי הרשות והעומס רק הולך ומתגבר והחיכוך בלתי נסבל", הזכיר יפרח.

יפרח סיכם ואמר, "אנו קוראים לשר הנכנס לקצר משמעותית את זמני התגובה מול חברי המושבים ולקצר הליכים לטובת יישום החלטות הקשורות למגורים ופעילות לא חקלאית בנחלות , כמו כן האגודות ממתינות זמן לא סביר לחידוש חוזי החכירה בינם לבין הרשות דבר שמעכב את התפתחות והסדרת השימושים הקיימים במושב . במידה ואכן כוונת השר הנכנס ליישם את ביטול החיכוך, הצעתנו להתחיל במרחב הכפרי שממתין יותר מידי זמן ולא קיימת שום סיבה לקפח אותו ביחס למגזר העירוני".