הזינוק בתחלואה
משרד הבריאות ימליץ: סגר מוחלט בעשרות יישובים

משרד הבריאות ימליץ על סגר מוחלט בעשרות יישובים וערים ברחבי הארץ.

ערוץ 7 , ח' בתמוז תש"פ

מחסום
מחסום
צילום: דוברות המשטרה

משרד הבריאות דורש להטיל סגר מוחלט בעשרות יישובים וערים ברחבי הארץ. במשרד הבריאות מגבשים בשעות אלו את הרשימה.

על פי הדיווח הערב (שלישי) בחדשות 12 הכוונה היא הטלת סגרים מוחלטים הרבה יותר מאשר הסגרים שהוטלו עד כה, ללא אפשרות לצאת לעבודה או ללימודים.

ברשימת הערים שייכנסו לסגר יכללו ככל הנראה דימונה וקריית גת, נשקלת האפשרות גם להטיל את הסגר על אשדוד ורמלה.

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הגיב ואמר כי "ההתנהלות הזו חמורה ומקוממת. ארבעה חודשים היו לממשלה ולמשרד הבריאות להיערך עם בדיקות, חקירות אפידמיולוגיות ובידוד אפקטיבי, כדי לקטוע במהירות את שרשרות ההדבקה ולמנוע חזרה לסגרים שימוטטו את הכלכלה. זה לא נעשה ואת מחיר החידלון ישלמו אזרחי ישראל בפרנסה ובאורח החיים. זו פשוט בושה".

מספר חולי הקורונה הפעילים ממשיך לעלות היום והוא עומד עתה על 7,403 בני אדם. מתחילת השבוע אובחנו 1,570 חולים חדשים - יותר מבכל חודש מאי.

מנתוני משרד הבריאות עולה עוד כי מצבם של שישה חולים הידרדר - ומספרם של החולים שמצבם קשה עומד על 52, ביחס ל-46 הבוקר. מספר הנפטרים עומד על 320.

מוקדי ההדבקה המרכזיים מתחילת השבוע הם ירושלים עם 180 נדבקים חדשים, אשדוד עם 150 נדבקים חדשים, ובני ברק עם 135 נדבקים חדשים. בתל אביב אובחנו מתחילת השבוע האחרון 96, וגם בדימונה נרשם מוקד הדבקה - שם אובחנו 55 נדבקים חדשים.

בבת ים אובחנו מתחילת השבוע 43 נדבקים, בביתר עילית 40, בפתח תקווה ובראשון לציון 38, בבית שמש 36, בטבריה 34, ברהט 31, בחולון 28 ובבאר שבע 27.