מתקפה חריפה של נתניהו:
"מזימת ההפיכה השלטונית של מנדלבליט נחשפה במלוא כיעורה"

"מנדלבליט מנסה לבטל את ההכרעה הדמוקרטית של מיליוני אזרחים שבחרו בבנימין נתניהו לראש הממשלה", טוענים מקורבי ראש הממשלה.

חזקי ברוך , ח' בתמוז תש"פ

מזימה? אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו
מזימה? אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו יוצאים הערב (שלישי) במתקפה חריפה על היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, ומאשימים אותו ברקיחת מזימה ל"הפיכה שלטונית".

ההאשמות מגיעות בעקבות ציטוט של גורמים במשרד המשפטים שפורסם מוקדם יותר הערב בחדשות 13, ולפיו "אם נתניהו רוצה מתנה של 10 מיליון שקלים מחבר בבקשה שיתכבד ויתפטר ואז יוכל לקבל גם 20 מיליון שקלים".

"מזימת ההפיכה השלטונית של מנדלבליט נחשפה במלוא כיעורה", אומרים המקורבים, "באופן מדהים ומביש, בכירי משרד המשפטים קראו היום לראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו כתנאי לכך שיוכל להתגונן מפני כתב האישום המופרך שמנדלבליט תפר נגדו".

לדבריהם, "מנדלבליט מנסה לבטל את ההכרעה הדמוקרטית של מיליוני אזרחים שבחרו בבנימין נתניהו לראש הממשלה, וכן את החלטתם של 11 שופטי בית המשפט העליון שקבעו שראש הממשלה נתניהו יכול לכהן בתפקידו".

"ולזה ברוב חוצפתם 'בכירי משרד המשפטים' קוראים 'דמוקרטיה' ו'שלטון חוק", הוסיפו המקורבים.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד תוקף את ראש הממשלה נתניהו בעקבות הודעת מקורביו, ומגדיר את ההודעה "הסתה חמורה".

"נסיון ההפיכה היחיד שמתרחש פה הוא הנסיון של נתניהו להפוך את ישראל מדמוקרטיה לדיקטטורה, והנסיון העברייני שלו להפוך את מנדלבליט למטרה לאיומים והסתה", מסר לפיד.

יו"ר יש עתיד תקף במרומז גם את שותפיו לשעבר מ'כחול לבן', "מי שממשיך לשבת בממשלתו אחרי ההצהרה האחרונה לא יוכל לטעון אחר כך 'לא ידעתי'".

שר התיירות אסף זמיר מכחול לבן הגיב להשתלחות של ראש הממשלה נתניהו ביועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. ״מגנה את המתקפה הבוטה וחסרת היסוד כנגד היועץ המשפטי. איזה מזל שאבי ניסנקורן הוא שר המשפטים בתקופה הזו״, אמר זמיר.