יוסי דגן: הססנות נתניהו מזמינה התנגדות מארה"ב

ראש המועצה האזורית שומרון: "ההססנות של נתניהו היא זו שמזמינה את ההתנגדויות מארה"ב, ליכוד זה לא לחכות להנחיות מהבית הלבן"

ערוץ 7 , ט' בתמוז תש"פ

יוסי דגן
יוסי דגן
צילום: שריה דיאמנט

האחד ביולי הגיע והריבונות לא: ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן חושש מאיבוד ההזדמנות היסטורית להחלת ריבונות על מרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון.

לדבריו ההססנות של נתניהו היא זו שמזמינה את ההתנגדויות של האמריקאים, האירופים ושאר המתנגדים. "מנחם בגין החיל ריבונות על רמת הגולן ביום אחד, העביר שלוש קריאות בכנסת ולא נתן לאף אחד הזדמנות בכלל להתנגד לתכנית שלו, לצערי עם ראש הממשלה נתניהו זה לא כך. אנחנו שומעים כבר שנה וחצי על הריבונות מבלי שקורים דברים בשטח, היום הזה הפך לפארסה אחת גדולה", אמר דגן.

בנוסף ציין כי דגן כי הוא חבר ליכוד וכי הוא בחר בנתניהו בכל שלוש מערכות הבחירות האחרונות, וציפה יחד עם תושבי יהודה ושומרון והציבור הרחב בארץ לקיום ההבטחה של ראש הממשלה. "ליכוד זה ריבונות מלאה, ליכוד זה לא לחכות להנחיות מהבית הלבן, ראש הממשלה נבחר שלוש פעמים בשנים האחרונות על בסיס הריבונות, אני דורש מנתניהו לממש את הבטחותיו".

דגן אמר כי הדבר היחיד שמאיים על המשך שלטון המחנה הלאומי בראשות נתניהו הוא ריבונות "ישראבלוף", "אני אומר את זה בחשש כי אני רוצה את המשך השלטון הזה צריך להדגיש, מסמוס הריבונות או תכנית ריבונות ישראבלוף כאילו סמלית, או תכנית שלבית ארוכה מאוד עלולה להביא לפירוק המחנה הלאומי".

"כל אותם אנשים שפעלו במשך השנים והעלו את זה לסדר היום את הריבונות בשעה שרוב הפוליטיקאים אמרו שזה הזוי לדבר על ריבונות - הם שמציבים גם את הקווים האדומים כי מאותה סיבה שהם רוצים שתהיה ריבונות לשמור על ישראל הם רוצים ריבונות בלי שתפגע בבניין ארץ ישראל. אני אומר לראש הממשלה, חזק ואמץ, תהיה בגין, החל ריבונות מלאה עוד היום. ריבונות אמיתית על כל היישובים על כל אתרי התנ"ך על כל הצירים והכבישים, ולא ריבונות ישראבלוף".