יורחב הסיוע לחיילים בודדים משוחררים

האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון יעבירו כ-8 מיליון ש"ח נוספים עבור סיוע בדיור.

אורלי הררי , ט' בתמוז תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, בשיתוף עם משרד האוצר, ממשיכים את הסיוע לחיילים בודדים משוחררים בעקבות משבר הקורונה, ויוצאים בפעימה שניה של מענק דיור בסכום של 4,000 ש"ח.

כ-2,000 חיילים בודדים משוחררים, שנמצאו זכאים למענק בפעימה הראשונה, יקבלו סיוע נוסף באופן אוטומטי לחשבונם, מבלי להגיש בקשה נוספת. כך יקבלו סיוע כולל של 8,000 שקלים.

חיילים בודדים משוחררים שעומדים בקריטריונים ולא מימשו את זכאותם בפעימה הראשונה, יוכלו לקבל לחשבונם את מלוא הסכום לאחר הגשת המסמכים הרלוונטיים. בדומה לפעימה הראשונה, הסיוע יינתן לכל חייל בודד בשנה הראשונה לשחרורו, שמחזיק בחוזה שכירות בתוקף הכולל את החודשים מרץ, אפריל ומאי 2020.

נדגיש כי שתי הפעימות הינן בנוסף לסיוע של עד 1,000 ש"ח בחודש, לו זכאים החיילים הבודדים המשוחררים במסגרת החוק.

חיילים בודדים משוחררים שטרם הגישו בקשה למלגת סיוע בשכר דירה, ובידם חוזה שכירות העומד בקריטריונים המזכים בחוק, יוכלו להירשם באתר האגף והקרן לחיילים משוחררים ולשלוח מסמכים עד ה-10/7/2020.

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון, ח"כ מיכאל ביטון: "קבוצת החיילים הבודדים יקרה לליבנו. מדובר בצעירים טובים ואמיצים שתרמו את חלקם ושירתו את המדינה. נעשה כל שנוכל לסייע להם בשנתם הראשונה בקליטה באזרחות ובמיוחד בימי קורונה. אני מבקש להודות באופן מיוחד לשר האוצר ישראל כץ, שרת העליה והקליטה פנינה תמנו שטה, ויו"ר ועדת העליה והקליטה ח"כ דוד ביטן, שהנושא בליבם וסייעו לקדם את המתווה, לצד אנשי המקצוע באוצר ובמשרד הביטחון שביצעו את המהלך בזמן קצר. רק שותפות בין כולם בימים כאלה תביא תוצאה ראויה לאזרחי ישראל."

ראש האגף ומנהלת הקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון, ענבל פז-פיטל: "אני מברכת את כל השותפים ושמחה על ההחלטה להעניק מענק דיור נוסף בסך 4,000 ש"ח בשל משבר הקורונה. האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון ירתמו ויתייצבו בכל עת למען החיילים הבודדים המשוחררים, בוודאי בתקופה מורכבת וקשה זו".