למען הילדים, קיים את מה שהבטחת

המפלגה שקיבלה הכי הרבה קולות ביהודה ושומרון היא הליכוד. שליש מהמצביעים בחרו בנימין נתניהו. הגיע הזמן לפרוע את החוב.

אלנתן זכריה , ט' בתמוז תש"פ

אלנתן זכריה
אלנתן זכריה
צילום: Yossi may photo

בראשון בספטמבר האחרון הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו למועצה המקומית אלקנה שבשומרון כדי לדבר אל ליבם של הילדים שזה עתה נכנסו לבית הספר אחרי חופשת הקיץ.

שם, על הבמה, אמר נתניהו: "אנחנו נחיל את הריבונות על היישובים היהודיים ביהודה שומרון ובבקעת הירדן כחלק מארץ ישראל וממדינת ישראל".

הילדים היו מוקסמים, גם אנחנו. הנה ראש הממשלה שלנו, זה שכבר נמצא עשור שנים בשלטון מבטיח בפה מלא ובלא חשש להחיל ריבונות בארץ התנ"ך, בערש הולדתו של העם היהודי.

נקפוץ חצי שנה קדימה, ה-28 בינואר, יום חג בהתיישבות. ראש הממשלה יחד עם ראשי מועצת יש"ע נמצאים בוושינגטון ונועדים עם בכירים אמריקאים, ובהובלת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ משתחררת לעולם "תכנית המאה".

כל כך התרגשו בהתיישבות שהייתה באמת כוונה להרים זיקוקי די-נור לאוויר ולברך הלל. באמת. אבל אז, באמצע השמחה הבנו שתוכנית המאה היא "חזון שבא לתת מענה לשאיפות הלגטימיות של הפלסטינים באמצעות קביעת השטח למדינה פלסטינית עתידית ומתן מעמד חוקי ובינלאומי של מדינה", כפי שכתוב בתוכנית שחור על גבי לבן.

במשך שלוש מערכות בחירות החלת הריבונות באזור הייתה הנושא המדיני המרכזי של ראש הממשלה. זאת הייתה ההבטחה שלו שמשכה מצביעים רבים לקלפי. גם בהתיישבות. המפלגה שקיבלה הכי הרבה קולות ביהודה ושומרון היא הליכוד. שליש מהמצביעים בחרו בנימין נתניהו. זהו נתון גבוה מאוד.

והנה הגענו לראשון ביולי. בהתאם להסכם הקואליציוני החל מהיום יכול ראש הממשלה לעשות את המהלך ההיסטורי לריבונות. כפי שהתחייב לילדי אלקנה, וכמו שאמר פעמים רבות במהלך השנה האחרונה. לא נרצה לראות את ההבטחות של ראש הממשלה מתנפצות כמו גלים על שוברי גלים שלא נותר מהם דבר.

ראש הממשלה, אנחנו מחכים כבר מעל ל 53 שנים. הבטחת לעם ישראל ריבונות במרחבי מולדת, באזורים בהם הלכו ופעלו אבות האומה החל מאברהם אבינו. הבטחת יום חג. אל תסכים שאבו מאזן והשמאל יחליטו על עתידנו.

זה הזמן לעשות היסטוריה ולקיים את ההבטחה. החלת ריבונות מלאה, בלי לחשוש, בלי הקפאה ובלי מדינה פלסטינית. זה הדבר הנכון לעשות היום. אנחנו בטוחים בזה כמו שהיום... הראשון ביולי.

אלנתן זכריה הוא דובר מועצת יש"ע