ח"כ יצחק פינדרוס: "חרדי אינו אזרח סוג ב'"

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס הקים צוות משפטנים שינסה למגר את תופעת האכיפה הבררנית כלפי אזרחים חרדים במרחב הציבורי.

בן שאול , ט' בתמוז תש"פ

יצחק פינדרוס
יצחק פינדרוס
צילום: חזקי ברוך

על רקע התלונות הרבות על אפליה בררנית נגד אזרחים חרדים בכל הנוגע לאכיפת הנחיות משרד הבריאות במרחב הציבורי, הקים יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס צוות משפטנים בראשותו שינסה למגר את התופעה.

על הצוות ימנו עורכי הדין חבר מועצת העיר בני ברק עו"ד משה מורגנשטרן והמשנה לראש לשכת עוה"ד עו"ד יוסי ויצמן שירכזו פניות בנושאי אפליה, התנהלות של איפה ואיפה כלפי חרדים ויטפלו בפן המשפטי.

מלשכת ח"כ הרב פינדרוס נמסר כי הצוות יפעל במישור הציבורי למנוע את הישנות התופעות הפסולות הללו.

"הציבור החרדי מקפיד על 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' , וכפי שניכר היטב בגל הקורונה הנוכחי - מאז הוסבר הנושא היטב ובהתאם להוראות מרנן גדולי ישראל שליט"א - החרדים הם הזהירים ביותר והמקפידים ביותר על שמירת הכללים. אין בהקמת המוקד משום רמיזה להקלה או זלזול בהנחיות חלילה".

"עם זאת, מדי יום מגיעים אלינו פניות כואבות של אזרחים חרדים הנענשים רק משום היותם חרדים. מקרים של אכיפה בררנית או מוקצנת באופן חריג, אדם שיצא מהרכב ומיד חטף דו"ח ואחר שהמסכה כיסתה "רק חצי מאפו" וספג דו"ח, כשאזרחים שאינם חרדים קיבלו מאותם פקחים/שוטרים אזהרה בעלמא. "לדבר הזה צריך לשים סוף. אזרח חרדי אינו סוג ב'", נמסר מטעם ח"כ פינדרוס.