אדום עולה: הפועל ת"א וגלבוע ניצחו

קרבות הפלייאוף בליגת העל בכדורסל נמשכו הערב. הפועל ת"א והפועל גלבוע גליל רשמו ניצחונות חשובים בדרך להבטחת המקום בפלייאוף

נרי וייס , ט' בתמוז תש"פ

שחקני הפועל חוגגים הערב בנס ציונה
שחקני הפועל חוגגים הערב בנס ציונה
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

פלייאוף ליגת העל בכדורסל על טהרת הצבע האדום? שבועיים לפני שעוברים לשלב רבע גמר הפלייאוף של ליגת העל בכדורסל, ליגת ווינר סל, הערב (רביעי) במסגרת המחזור השלישי של הבית התחתון, רשמו שתיים מקבוצות הפועל האדומות בליגה, זו מת"א וזו מהצפון, ניצחונות חשובים בדרך להבטחת הכרטיס לשלב הפלייאוף.

גלבוע רשמה ניצחון חוץ יוקרתי וחשוב בזכות יכולת מעולה מחוץ לקשת השלוש כשגברה על הפועל אילת בתוצאה 95:83 במה שהיה ניצחונה השלישי ברציפות שמקנה לה את המקום השישי בטבלת ליגת ווינר סל, עם פער קטן מאלה הדולקות אחריה.

אילת, שערב המשחק עמדה על אותו מאזן בדיוק כמו הצפוניים ועל רצף של שלושה ניצחונות רצופים משלה, לא יכולה ליכולת האדירה של גלבוע מבחוץ, ואחרי שגברה עליה בתוצאה צמודה בת שתי נקודות הפרש באולמה הביתי בסיבוב הראשון והפסידה לה בהפרש זהה בסיבוב השני, הערב זה נגמר עם פער בן 8 נקודות.

אמנם נותרו ארבעה מחזורים עד לסיום העונה הרגילה והמעבר לשלב הפלייאוף והכל עוד יכול להשתנות, אבל גלבוע/גליל נראית בדרך הנכונה להשתלבות עם ניצחון שלישי ברציפות שמשווה את הרצף הכי ארוך שלה העונה, זה מתחילת העונה וגם על הדרך מבטיח לה יתרון מול אילת במקרה של שיוויון בנקודות בסיום העונה הרגילה.

אדומה נוספת שניצחה הערב במסגרת המחזור השלישי של הבית התחתון ואספה נקודות חשובות במאבק על הכרטיס לשלב הבא, היא הפועל ת"א.

כמו האדומים מהגלבוע, גם אלה מת"א עשו זאת בניצחון חוץ על יריבה שמתמודדת איתה על הכרטיס לשלב הפלייאוף - עירוני נס ציונה.

נס ציונה, אחת משלוש הקבוצות שטרם ניצחו מאז חידוש הליגה לאחר פגרת הקורונה הכפויה, לא הצליחה למצוא פיתרון בהגנה ולמרות שהתל אביבים שיחקו ללא ג'ורדן המילטון ששוחרר לבקשתו, ירדה מובסת עם הפסד ביתי בתוצאה 105:75.

התל אביבים משפרים עמדות במאבק על הכרטיס לשלב הפלייאוף כשהם מטפסים אל המקום השמיני והאחרון המאפשר זאת.

נס ציונה? עם 3 ניצחונות בלבד בכל המסגרות מאז אמצע ינואר, אחד מהם מול הפועל ת"א, מתרחקים מהפלייאוף כשהם כעת במקום העשירי ופספסו הערב לעשות היסטוריה קטנה ולרשום סוויפ עונתי לראשונה מאז עונת הבכורה שלהם בליגת העל בכדורסל לפני 6 שנים - עם ניצחון ליגה 4 ברציפות העונה על הפועל ת"א.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il