נפתלי בנט:
המגפה חזרה ובגדול - תשמרו על החלשים

שר הביטחון לשעבר, נפתלי בנט, הפיץ הודעה בה הוא מזהיר מהעברת הקורונה מצעירים למבוגרים ומבקש להיפגש עם מבוגרים רק באוויר הפתוח.

רפאל לוי , י' בתמוז תש"פ

בנט: מקימים את קבינט הקורונה האזרחי
בנט: מקימים את קבינט הקורונה האזרחי
דוברות

שר הביטחון לשעבר, יו"ר ימינה נפתלי בנט, ממשיך לפעול לעדכון הציבור בנוגע להתנהלות הנדרשת בצל הגל השני של מגפת הקורונה.

"המגפה חזרה ובגדול, ההידבקות גבוהה מאוד. חצינו את השיאים של הגל הראשון", ציין בנט בפתח הודעת עדכון ששיגר הבוקר (חמישי).

לדבריו, "עצם ההידבקות בוירוס הקורונה, אצל צעירים בדרך כלל זה עובד בסדר, הבעיה היא כשזה עובר למבוגרים. אל תתרשמו מהמספר המועט כרגע של החולים הקשים והמתים, בדרך כלל יש פער של שלושה שבועות, בין הזינוק בהידבקות לתחלואה הקשה ומקרי המוות".

"לכן אני מבקש שכשאתם הולכים לבקר את סבא וסבתא תפגשו אותם בחוץ, בגינה, בחצר, באוויר הפתוח. סיכוי ההידבקות באוויר הפתוח הוא חלקיק הסיכוי מאשר בחדר סגור, אם בכל זאת חייבים להיות בתוך הבית, תפתחו חלונות ודלתות ותדליקו מאוורר, האוורור מצמצם בצורה דרמטית את הסיכוי להידבק", טען.

בנט הוסיף, "לכן אני מבקש, כדי שנוכל להמשיך לפתוח את המדינה, תשמרו על הפגיעים על החלשים תשמרו על סבא וסבתא ותפגשו אותם באוויר הפתוח. אל תזלזלו בקורונה, זה לא קונספירציה זה דבר אמיתי. לא מכחישים את הקורונה, אבל אנחנו יכולים ביחד להתמודד עם זה".

אתמול הקים בנט קבינט קורונה אזרחי חלופי (קבינט הצללים של הקורונה) בו משתתפים מומחים מתחומי הבריאות, האפידמיולוגיה, העסקים והחירום.

לצד בנט יפעלו במסגרת 'קבינט הצללים' אלוף (במיל.) גיורא איילנד, לשעבר ראש אגף המבצעים וראש אגף התכנון בצה"ל, פרופ' עומר מואב ששימש כיועץ כלכלי בכיר של שר האוצר, ד"ר מיכאל שראל, פרופ׳ רונית קלדרון מרגלית, מומחית בבריאות הציבור ופרופ' לאפידמיולוגיה, פרופ' יניר בר ים, נשיא המכון למערכות מורכבות New England, פרופ' דורון גזית מהאוניברסיטה העברית, עו״ד מאיר רובין ואביר קארה - מייסד קבוצת ״השולמנים״ של בעלי העסקים בישראל.

לאחר ההשקה אמר בנט, "מדינת ישראל מצויה במשבר פרנסה הולך ומחריף, מהקשים בתולדותיה. קבינט הקורונה האזרחי נרתם לסייע בקבלת החלטות ובהנעת פעולות על מנת להציל את פרנסת אזרחי ישראל תוך שמירה על בריאותם".