הם ואנחנו - על טעויות משלמים

הפתרון הראוי בהחלת הריבונות, מבחינתי, יקרה רק בדרך אחת: ללא הכרה במדינת טרור פלסטינית וללא הפקרת ישובים או ויתור על חלקי הארץ.

ח"כ אתי חוה עטיה , י' בתמוז תש"פ

ח"כ אתי חוה עטיה
ח"כ אתי חוה עטיה
צילום: ליאת לומברזו

הריבונות בהבטחת אלוקים לעם ישראל 'ולזרעך אתן את הארץ הזו', היא המסורה לעם ישראל על ארץ ישראל מדורי דורות - ריבונות מלאה על כלל יישובי יהודה, שומרון, בקעת הירדן, אתרי התנ"ך והכבישים במרחבי ההתיישבות.

הפתרון הראוי בהחלת הריבונות, מבחינתי, יקרה רק בדרך אחת: ללא הכרה במדינת טרור פלסטינית וללא הפקרת ישובים או ויתור על חלקי ארץ ישראל.

למרות חשיבות החלת הריבונות, פועלים נגדה אנשי השמאל במרץ, מפריחים חששות לאוויר ומזהירים כי אם ניישם את מהלך הריבונות כעת, הדבר יביא להסלמה ביטחונית. 

אל תתרגשו. האיומים נועדו רק כדי לזרוע פחד ולטרפד את המהלך. הם טעו בעבר ואפילו אינם לומדים מטעויות. 
הם תמכו בהסכם אוסלו וקיבלנו פיגועי טרור רצחניים. הם תמכו בגירוש תושבי גוש-קטיף וקיבלנו בתמורה טרור מתמשך, אסון לאומי ופגיעה מדינית וביטחונית, שוב הם טעו. הם התנגדו לריבונות ברמת הגולן, איימו כי המדינה תבער ושוב הם טעו. 

הם טעו גם בהעברת השגרירות לירושלים, התריעו מפני "פיצוץ" וזעם ערבי שיתפרץ ויערער את המצב הביטחוני, אבל השגרירות עברה ושום תחזית קודרת לא התממשה. הם טעו. 

הגענו לרגע האמת. ניתוח שנערך במשרד לענייני מודיעין קובע, כי העת הנוכחית היא המתאימה ביותר ליישם את מהלך הריבונות ביהודה, בשומרון ובבקעת הירדן. על פי הערכות המודיעין, המהלך משנה את תנאי הפתיחה למשא-ומתן עתידי עם הפלסטינים לטובת ישראל וממחיש את מחיר הסרבנות הפלסטינית להגיע לשולחן המשא-ומתן ולכן עשוי לדרבן לחזרתם למשא-ומתן, על מנת לעצור את המשך הפעימות. 

בנוסף, על פי ההערכות, קיימת התנגדות של הרשות הפלסטינית הנמצאת במעמד בינלאומי נמוך לשימוש באלימות. ובל נשכח את תקופת הקורונה המעסיקה כעת את העולם יותר מכל.

אני סומכת על ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא מנווט את המדינה באחריות, בניסיון ובשיקול דעת. אני מאמינה שבעזרת ה' נצליח ליישם את המהלך ההיסטורי ב-'תוכנית טראמפ', כולל החלת ריבונות מלאה על כלל יישובי יהודה, שומרון, בקעת הירדן, אתרי התנ"ך, והכבישים במרחבי ההתיישבות, ללא הכרה במדינת טרור פלסטינית.

אנחנו חייבים לנצל את הזדמנות ההיסטורית בהחלת הריבונות, לא להחמיצה ולהצהיר 
ריבונות = החלה על כל היישובים במפה, כי ארץ ישראל שלנו. 
מדינה פלסטינית = הכרה במדינת טרור. 
אני אומרת כן למדינת ישראל - לא למדינת טרור. אנחנו צודקים כי הארץ שלנו והם... טועים.

הכותבת היא ח"כ מטעם הליכוד