"זכות הרמב"ם תעמוד לכם"

הרב שמואל אליהו מברך את אלפי מסיימי סבב לימוד הרמב"ם היומי ואת המצטרפים החדשים: "איזו זכות. חיזקו ואימצו".

ערוץ 7 , י' בתמוז תש"פ

בשבוע הקרוב יסיימו אלפי יהודים את סבב הלימוד של הרמב"ם היומי, סיום המתרחש פעם בשלוש שנים.

במהלך הסבב הספיקו הלומדים לעבור על הי"ד החזקה של הרמב"ם (14 ספרי משנה תורה), המקיף בתוכו את כל מצוות התורה. מיד לאחר סוף הסבב מתחדש הלימוד, והלומדים יחזרו אל ספרו הראשון של הרמב"ם.

הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, ברך את המסיימים ואת המצטרפים החדשים: "אשריכם. איזו זכות. אני מברך אתכם שזכות הרמב"ם תעמוד לכם שאתם מתמידים ללמוד. אני רוצה לברך את כל המצטרפים החדשים ללימוד הזה, זה משהו נפלא".

הרב אליהו הוסיף, "'תורת ה' תמימה משיבת נפש', כשזוכים להקיף את כל התורה כולה, היא תמימה, היא משיבת נפש. יהי רצון שיתקיים בכם המשך הפסוק 'עדות ה' נאמנה מחכימת פתי. פקודי ה' ישרים משמחי לב מצות ה' ברה מאירת עינים. יראת ה' טהורה עומדת לעד משפטי ה' אמת צדקו יחדו'. חיזקו ואימצו".

יגאל גולד מנכ"ל הרמב"ם היומי הודה לרב אליהו על תמיכתו, "אנו מודים לרב שתמך ברמב"ם היומי לאורך כל הדרך, בעידוד הלומדים, בהשתתפות בכנסים ועוד. אנו מזמינים את הציבור לנצל את פתיחת הסבב החדש ולהצטרף ללימוד".

במסגרת סיום סבב הלימוד של הרמב"ם היומי מסיימים אלפי לומדים לעבור על ספר הי"ד החזקה הכולל את כל המצוות. בין היתר מסיימים את הסבב כ15,000 תלמידי החמ"ד, כ4,500 מנויות מגזין 'לנשמה', כ5,500 מנויי הרמב"ם היומי, כ5,000 לומדי הרמב"ם ברשת ועוד. הלימוד צפוי להתחיל מחדש מיד לאחר הסיום, ומהווה הזדמנות מיוחדת ללומדים חדשים להצטרף ללימוד בצורה מסודרת.