חניכי בני עקיבא עלו לביריה

סנונית ראשונה: חניכי שבט הראה בסניפי מחוז צפון של בני עקיבא השתתפו היום בעלייה המסורתית לבריה, שנדחתה בכמעט ארבעה חודשים.

ערוץ 7 , י' בתמוז תש"פ

החניכות בדרך לביריה
החניכות בדרך לביריה
צילום: בני עקיבא

לאחר עצירת כלל הטיולים והמחנות בתנועות הנוער, פעילות שטח ראשונה בימי קורונה. כמעט 4 חודשים אחרי שנדחתה, החלו הבוקר (חמישי) חניכי בני עקיבא לקיים את פעילות העלייה המסורתית לביריה.

העלייה מתקיימת תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות בקבוצות של עד 50 חניכים ואנשי צוות ותוך שמירה על היגיינה ומסיכות במקומות המחויבים בכך.

הקבוצות הגיעו למקום במרווחי זמן של חצי שעה בין קבוצה לקבוצה על מנת שלא ייפגשו אלו עם אלו כאשר לאורך היום כולו תודרכו החניכים לגבי הוראות משרד הבריאות.

בשלב ראשון עלו הבוקר לביריה רק חניכי שבט הרא"ה של מחוז צפון בתנועה כפיילוט ראשוני. בתום הפעילות תתבצע הערכת מצב ובחינה של הדברים ולאחריה יתפרסמו מועדים נוספים לעליית שאר חניכי המחוזות השונים בתנועה.

לדברי מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל, "כבר לאחר תחילת שחרור המשק -החלו להגיע עוד ועוד פניות של חניכים שביקשו שנקיים את המסע לביריה ולא נוותר על מסורת חשובה של שנים ארוכות. מדריכים שהתאכזבו מהדחיה אף פרסמו עצומה לקיום העליה לביריה כשיתאפשר. עם זאת, אנו רואים את העלייה בתחלואה בימים האחרונים והיה ברור לנו כי עלינו לנהוג באחריות ובזהירות יתרה בימים אלו".

"על כן לאחר תכנון קפדני ומדוקדק וכעת לאחר אישורי כל הגורמים המקצועיים - החלטנו להתחיל בקיום פעילות ראשונה של מחלקת מפעלים בעידן הקורונה תחת הגבלות מחמירות כפיילוט שיאפשר לנו בחינה של הדברים שעל פיהם נפעל בהמשך פעילויות השטח בקיץ הקרוב", הוסיף שחל.