צחי הנגבי: להחיל ריבונות על כל הישובים - בלי מובלעות

שר ההתיישבות המיועד צחי הנגבי סייר בשומרון יחד עם ראש המועצה יוסי דגן. ''המשרד שיקום בראשותי יהפוך לאבא ואמא של ההתיישבות''.

חזקי ברוך , י' בתמוז תש"פ

צחי הנגבי ויוסי דגן
צחי הנגבי ויוסי דגן
צילום: רועי חדי

השר צחי הנגבי (הליכוד), חבר הקבינט המדיני-ביטחוני שצפוי להתמנות בקרוב לשר ההתיישבות, סייר היום (חמישי) בשומרון יחד עם ראש המועצה האזורית יוסי דגן.

הנגבי צפוי להיכנס למשרד לענייני התיישבות במקומה של השרה הנוכחית ציפי חוטובלי שצפויה להתמנות לשגרירת ישראל בלונדון.

הנגבי הבטיח כי "המשרד שיקום בראשותי יהפוך לאבא ואמא של ההתיישבות וזה מחבר אותנו לחזון של הריבונות. אני התחלתי את החיים הפוליטיים שלי כמי שעלה על האנדרטה בימית כדי למנוע פגיעה בהתיישבות הקסומה שהייתה בימית. לא רבים זוכרים - היו שם יישובים רבים וקיבוצים ועיר אחת יפהפיה.

"אבל המאבק ההוא חיזק את המאבק שלנו על הריבונות ביהודה ושומרון והנה מגיע הרגע שבו אנחנו ממש כטווח נגיעה במימוש של החזון הגדול הזה", הוסיף הנגבי. ''הליכוד החליט במרכז הליכוד לפני כשנתיים על תמיכתנו בהחלת הריבונות על כל היישובים ביהודה ושומרון, זה מה שאני מקווה ומאמין ומשוכנע שראש הממשלה עכשיו מנסה לקדם מול ארה"ב''.

הנגבי הדגיש כי בכל צעד מדיני יש לוודא שתוחל ריבונות על כל היישובים, ''שום לגיטימציה למדינה פלסטינית וכמובן לוודא שההתיישבות איננה נמצאת במובלעות ושלא תהיה שום הקפאה בשום יישוב''.

יוסי דגן אמר להנגבי, "אנחנו נמצאים בזמן היסטורי, אנחנו מאוד מוטרדים מהסוגייה, שלא תקום פה מדינת טרור. שמח שמצאנו אצלך אוזן קשבת ורצון לסייע. אנחנו מצפים מראש הממשלה לנסות למנף את ההזדמנות הזו לריבונות אמיתית, לא איזה משהו שהוא סוג של חצי חצי. בזמן היסטורי עושים מעשים היסטוריים. אני מאחל לצחי הצלחה גדולה בתפקידו למען חיזוק ההתיישבות''.