חברת אל על: שיח מתלהם ולא מכבד

חברת אל על: טייסי החברה סירבו לאייש את הטיסות וכל פניות החברה לטייסיה לאייש טיסות אלה לא נענו במשך ארבעה ימים רצופים.

תגיות: אל על
ערוץ 7 , י"א בתמוז תש"פ

אל על
אל על
צילום: ISTOCK

דירקטוריון חברת אל על החליט אמש (חמישי) להשבית את החברה, ולהוציא את יתרת 110 טייסי החברה שעדיין מועסקים לחופשה ללא תשלום (חל"ת) החל מהיום.

אל על ביטלה טיסות לניו יורק ולפריז משום שאף לא טייס אחד הסכים להשתתף במכרזים שהחברה מקיימת על ביצוע הטיסות, ולמרות פניות טלפוניות אישיות שנעשו לעשרות טייסים.

חברת אל על מסרה לפני זמן קצר "בהמשך להודעת וועד הטייסים, החברה התכוונה להפעיל טיסות מטען חיוני בחודש יולי כפי שעשתה זאת גם בחודשים הקודמים. מסוף יוני, טייסי החברה סירבו לאייש את הטיסות וכל פניות החברה לטייסיה לאייש טיסות אלה לא נענו במשך ארבע ימים רצופים ואחרי מאות פניות.

במקביל וועד אצ"א סירב לפניות החברה להירתם לתוכנית ההתייעלות שהינה תנאי המדינה לסיוע, בכל מתווה שייבחר, על מנת לחלץ את החברה מהמשבר בו מצוי כל ענף התעופה. הניסיון להסיט את הדיון בצורך להבראה לדיון במבנה האחזקות של החברה אינו ראוי. לאור חוסר היכולת להפעיל את הטיסות החברה התאימה את מצבת כוח האדם הפעיל בה", אומרים בחברה.

"אנו לא נגרר לשיח מתלהם ולא מכבד בתקשורת מתוך אחריות ליום בו נגיע להבנות ותמצא הדרך להציל את חברת אל על. מנכ"ל אל על וצוות ההנהלה נחושים להגיע לסיכום על מתווה סיוע מהמדינה, שיאפשר לאל על לשוב בהדרגה לפעילות סדירה ומשמעותית. התנאי לסיוע לה הוא חתימה על הסכם התייעלות עם ההסתדרות והעובדים, לרבות הטייסים", לשון החברה.