חיילים יורשו לנסוע ברכבת - רק באמצע השבוע

כלל חדרי הכושר בצה"ל ייסגרו ואימוני כושר יבוצעו בשטח פתוח בלבד. היקף המתפללים בכל בית כנסת יוגבל עד 50 אנשים

ערוץ 7 , י"א בתמוז תש"פ

חיילים בתחנת רכבת
חיילים בתחנת רכבת
צילום: דובר צה"ל

לאור העלייה בהיקפי התחלואה במרחב האזרחי ובצה"ל, הוחלט על החמרת ההנחיות על מנת לשמור על כשירות מבצעית ורציפות התפקוד בצבא.

כלל חדרי הכושר בצה"ל ייסגרו ואימוני כושר יבוצעו בשטח פתוח בלבד. היקף המתפללים בכל בית כנסת יוגבל עד 50 אנשים. אם בית הכנסת לא עומד במגבלות שמירת המרחק, התפילה תתקיים בשטח פתוח.

החל מיום שני ה-6 ביולי משעה 07:00 בבוקר, תותר נסיעה ברכבת ישראל לכלל המשרתים בימים ב'-ד'.

בנוסף הוחלט בצה''ל כי טקסים יבוצעו בשטח פתוח ככל הניתן ובמגבלת 200 אורחים, לא כולל החיילים. אירועי פרידה ואירועים נוספים בשילוב אזרחים יתקיימו בשטח פתוח ובהיקף של עד 100 איש (חיילים ואזרחים).

נציין כי אכיפת ההנחיות בקרב משרתי צה''ל מתבצעת על ידי מפקדים ומשטרה צבאית. חיילים ומפקדים בחובה ובקבע שמבקשים לעבור בדיקת קורונה, נדרשים לקבוע תור מראש דרך מוקד "מקול הלב". כמו כן אפשר להיבדק במרפ"אות השונות, בעמדות הדיגום ברחבי הפיקודים והזרועות: בצת חה"י, בסיס חיל האוויר ברמת דוד, בהל"צ, בה"ד 1 ומר"ג פילון, ובבתים בהתאם להנחיית המוקד.

כ-80 חובשים צבאיים מכלל היחידות עברו הכשרה מיוחדת ומסייעים במעבדות הקורונה. בכל מעבדה החובשים מסייעים לעובדי המעבדה בעיבוד הבדיקה לאחר הדגימה, ויש בין שניים לעשרה חובשים בהתאם לעומס.