למה התפקדתי לליכוד: ראשי ״פורום ציון וירושלים״ מסבירים

"תוצאות הבחירות האחרונות היו עגומות כלפי המחנה הלאומי והציונות הדתית. הבנתי שאי אפשר להמשיך ככה". צפו בסרטון

ערוץ 7 , י"ב בתמוז תש"פ

בשנה האחרונה מאחורי הקלעים קם לו פורום חדש בליכוד "ציון וירושלים". חברים בו קרוב לאלף מתפקדי ליכוד ומובילים אותו אביחי בוארון עו"ד דורון ניר צבי וחברים נוספים.

בסרטון חדש שמתפרסם לראשונה מספרים ראשי הפורום מה גרם להם להתפקד לליכוד.

אביחי בוארון: "תוצאות הבחירות בשנה האחרונה היו עגומות, הן עבור מחנה הימין כולו והן עבור הציונות הדתית. אחרי שהימין החדש נמחק ואיחוד הימין קיבל 5 מנדטים היכתה בי ההבנה שאי אפשר להמשיך ככה יותר. זה לא הוגן כלפי עם ישראל, כלפי הערכים שלנו ואפילו כלפי המגזר".

"תקופה ארוכה עיבדנו את הרעיון להקים בליכוד, קבוצת מתפקדים שורשית וגדולה המבוססת על בני הציונות הדתית. אנשים המאמינים בזהות יהודית למדינת ישראל, במחויבות וסולידריות חברתית וכמובן בהתיישבות ביהודה ושומרון ופיתוחה. תוצאות הבחירות היו הטריגר להקמת פורום ציון וירושלים.

הבנו שלהתפקד לליכוד זה כח! כוח לשמור על המסורת והזהות היהודית של המדינה, כוח להתיישבות ולריבונות, כוח לעם ישראל בספר ובפריפריה, כוח לציונות הדתית".

"הערכים המסורתיים של הליכוד הם- פריפריה, יהדות, מסורת והתיישבות. את הערכים האלה באנו לחזק. אנחנו מצטרפים לליכוד כדי להחיל ריבונות ביהודה ושומרון, אנחנו מצטרפים לליכוד כדי לומר לא לא למדינה פלסטינית".

דורון ניר צבי, עו"ד ופעיל בהתיישבות ביו"ש שנים רבות הוסיף "היום אם רוצים להשפיע צריך מפלגה אחת גדולה, מפלגת שלטון, ולהשפיע מתוכה. בשנת 92 התפקדתי לליכוד ובשנת 96 פרשתי ממנו אחרי אוסלו. היום אני מבין שחייבים להתפקד. אחרי ההתפצלות לשש רשימות שונות הציבור הדתי-לאומי התרסק פוליטית. הציבור שלנו מפוזר ומפורד בין שברי מפלגות. מי שרוצה להשפיע באמת יכול לעשות את זה דרך מפלגת שלטון".

אביטל לוז פעילת ליכוד שנים רבות וחברת ועדת חוקה הוסיפה, "צריך להבין שבבחירות כלליות מנדט אחד שווה סדר גודל של שלושים אלף קולות, בליכוד- שלושים אלף קולות של מתפקדים יקבעו את ראש הממשלה ואת כל הרשימה. ראיתי במאבק על עמונה כמה היה חשוב הכוח שלנו אז במלחמה על חוק ההסדרה ועוד".

יהוידע נזרי השף והמסעדן, גם הוא הצטרף, "דתיים, חילונים, חרדים כולם בליכוד, אני חלק מזה.
בכל החינוך שקיבלתי בחיים שלי- חינכו אותנו להיות חלק מהכל. וזה בדיוק הליכוד".

אלעד זיו, אדריכל במקצועו: "בסוף המאבק על דמותה של המדינה יוכרע על ידי המפלגה הגדולה, מהסיבה הזאת החלטתי להצטרף לליכוד. את "פורום ציון וירושלים" הקמנו כדי להיות חלק בלתי נפרד מהנהגת המדינה, להיות חלק אמיתי – לא סרח עודף, לא לשים יד על ההגה שאחרים אוחזים בו אלא להצטרף ולאחוז בו 'ביחד' עם אחרים".

לסיכום אומר בוארון "אנחנו יוצאים לדרך, וקוראים לכם לבוא להיות חלק מהנהגת המדינה, להיות שותפים פעילים בתהליך קבלת ההחלטות בנקודות שכואבות וחשובות לכולנו".