מיזם הר הכסף, 1 או 2?

מה ההבדל בין הר הכסף 1 להר הכסף 2? במאמר הקרוב נסביר לכם את כל מה שחשוב שתדעו.

תוכן שיווקי , י"ג בתמוז תש"פ

הר של כסף
הר של כסף
iStock

מדי פעם אנחנו שומעים שמות של פרויקטים חדשים של משרד האוצר שיוצאים לאוויר.

חלק מהפרויקטים הללו רלוונטים לרובנו וחלק מהם לא, אולם מה שבטוח שכנראה שמענו לא פעם ולא פעמיים את שם הפרויקט מכיוון שמשרד האוצר דואג לפרסם אותו דרך הרדיו, דרך הטלוויזיה או דרך האינטרנט, וכמובן שהרבה פרויקטים מוצאים את דרכם אלינו בשיטה הישנה והטובה – פה לאוזן.

אחד המיזמים שעשו הכי הרבה רעש בקרב תושבי מדינת ישראל הוא פרויקט הר הכסף של משרד האוצר, אולם מה שהחל את דרכו בתור פרויקט אחד הפך תוך כמה שנים לשני פרויקטים מעט שונים . אז מה ההבדל בין הר הכסף 1 להר הכסף 2? במאמר הקרוב נסביר לכם את כל מה שחשוב שתדעו.

אותה הגברת בשינוי אדרת

כולנו מכירים את הביטוי הישן "אותה הגברת בשינוי אדרת" שמתייחס לשינויים קלים ששירות מסויים עובר. אז כשמדברים על ההבדל בין הר הכסף 1 להר הכסף 2 הביטוי הזה הוא רלוונטי ביותר. מדובר כאן על מיזם שהחל את דרכו בתור מיזם לאיתור כספים אבודים בבתי ההשקעות וחברות הביטוח בלבד, ועשה את דרכו להיות מנוע איתור לחשבונות בנק אבודים, וכך בעצם להציע לאזרח נרחב יותר מהשירות המקורי לשם הר הכסף הוקם. אז איך זה בא לידי ביטוי?

מה ההבדל בין הר הכסף 1 להר הכסף 2?

אז בואו נעשה היכרות קצרה עם אתר הר הכסף כדי שנוכל לצלול לעומק הפרטים. אתר הר הכסף הוא תוצר מיזמי של משרד האוצר הישראלי בשיתוף עם רשות שוק ההון, והוא בא במטרה לסייע לתושבים ישראלים לבדוק האם הם זכאים לקבלת כספים אבודים בחזרה.

הבדיקה היא חינמית ומתאפשרת באמצעות הזנת פרטים אישיים ומספר לחיצות מהירות ופשוטות שיציגו פלט עם התוצאות איפה נמצא כסף אבוד אך ללא נקיבת הסכום. כמו כן, ניתן לקבל דו"ח מפורט עם הגורמים שעשויים להחזיק בכספים ששייכים לכם כולל סכומים באמצעות חברות פרטיות.

סיטואציות רבות עלולות לגרום למצב שבו מגיע לכם כסף בחזרה, וההבדל בין הר הכסף 1 להר הכסף 2 הוא שהר הכסף 1 מציע שירות בדיקה אל מול גורמים כמו חברות הביטוח עבור קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוחי חיים, בתי השקעות וקרן השתלמות, ואילו הר הכסף 2 מציע את אותם שירותי בדיקה אך נוספו אליהם שירותי בדיקה גם אל מול הבנקים באיתור של חשבונות רדומים שאין בהם שימוש, וכן בדיקה מקיפה של כספים אבודים עבור קרוב או קרובת משפחה שלכם שנפטר.

הר הכסף – כל היתרונות באתר אחד

אם כן, מדובר כאן על פרויקט מצוין ולא פחות מזה – חשוב מאוד. האתר יכול לתת לכם את התמונה הגדולה כלפי הכספים האבודים שעשויים להימצא עבורכם. חשוב לציין שוב שהדו"ח החינמי שתקבלו בבדיקה של הר הכסף לא יכיל את סכומי הכסף שלהם אתם עשויים להיות זכאים, אלא רק את הגורמים שאצלם נמצאים הכספים שלכם. את המשך הבדיקה תצטרכו לעשות אל מול הגורמים עצמם או בעזרת חברות איתור כספים פרטיות שגם יכולות עזור לכם לקבל את הכסף המגיע לכם בחזרה.