השגריר הבדואי הראשון של ישראל

איסמעיל חלדי מונה לשגריר ישראל באריתריאה. ראובן מירון מונה לקונסול בבוסטון. עקיבא תור מונה לשגריר ישראל בסיאול.

ערוץ 7 , י"ג בתמוז תש"פ

איסמעיל חאלדי
איסמעיל חאלדי
צילום: דוברות

ועדת המינויים העליונה של משרד החוץ החליטה היום (ראשון) למנות את איסמעיל חלדי לתפקיד שגריר ישראל באסמרה, בירת אריתריאה.

חלדי הוא השגריר הבדואי הראשון בשירות החוץ הישראלי. הוא שירת בעבר בקונסוליה הכללית של ישראל בסן פרנסיסקו וכממונה על המאבק בתנועת החרם בשגרירות ישראל בלונדון.

כמו כן הוחלט על מינויה של מירב איילון שחר לתפקיד שגרירת ישראל למוסדות האו"ם בז'נבה. איילון שחר שירתה כשגרירת ישראל בויאטנם וכסמנכ"ל תיאום במשרד החוץ.

חיים אסרף מונה לתפקיד שגריר ישראל לארגון OECD (מקום מושבו בפריז). אסרף שירת כסגן השגריר בירדן וכראש חטיבה באגף מזרח תיכון במטה משרד החוץ.

עקיבא תור מונה לתפקיד שגריר ישראל בסיאול. תור כיהן כקונסול כללי בסן פרנסיסקו וכראש חטיבת תפוצות ודתות במשרד החוץ.

חגית בן יעקב מונתה לתפקיד שגרירת ישראל בהלסינקי מונתה. בן יעקב כיהנה כשגרירת ישראל בלטביה וכמתאמת פעילות ישראל-סין באגף כלכלה במשרד החוץ.

לתפקיד שגריר ישראל בבלגרד מונה יהל וילן. וילן כיהן כשגריר ישראל בקניה וכמנהל מחלקה באגף אפריקה במשרד החוץ.

לתפקיד שגריר ישראל בוולינגטון מונה רן יעקובי. יעקובי משמש כמנהל המחלקה למאבק באנטישמיות ושירת בשגרירות ישראל בגרמניה, שבדיה ובקונסוליה בסאו פאולו.

לתפקיד שגריר ישראל בסן חוזה מונה אורן בר אל. בר אל מכהן כמנהל מחלקת מרכז אמריקה ובעבר שירת כשגריר ישראל באל סלבדור.

לתפקיד שגרירת ישראל בטשקנט מונתה זהבית בן הילל. בן הילל שירתה בשגרירויות ישראל בפרו, קנדה ובגרמניה, וכיום משרתת באגף דיפלומטיה ציבורית במטה משרד החוץ בירושלים.

לתפקיד שגריר ישראל בקטמנדו מונה חנן גודר. גודר שימש כשגריר ישראל בקטמנדו ובאסמרה וכשגריר לא תושב בדרום סודן.

לתפקיד שגריר ישראל באסמרה מונה איסמעיל חלדי. חלדי הוא השגריר הבדואי הראשון בשירות החוץ הישראלי. הוא שירת בעבר בקונסוליה הכללית של ישראל בסן פרנסיסקו וכממונה על המאבק בתנועת החרם בשגרירות ישראל בלונדון.

ראובן מירון מונה לתפקיד הקונסול הכללי של ישראל בבוסטון. ראובן משמש כראש הטקס ובעבר שירת כשגריר ישראל בקולומביה, בוליביה ופרגוואי וכן כמ"מ שגריר ישראל באו"ם.