מאדם צעיר ובריא למאושפז בסיכון גבוה

הוא מתגורר בירושלים ואב לשלושה ילדים, עד לפני תקופה קצרה היה אדם צעיר ונמרץ. היום הוא מאושפז בעין כרם ומספר על האסון שפקד אותם.

תוכן שיווקי , ט"ו בתמוז תש"פ

מוניטור הלב
מוניטור הלב
צילום: משפחת שוטיל

"זה התחיל יחד עם הקורונה, הרגשתי כאב גרון, המדינה היתה בפאניקה הנחו את כולם לא לבוא לקופות חולים ולא יכולתי ללכת לרופא משפחה. בינתיים קינן בי החיידק ועבר לשריר הלב. הרגשתי הקלה בגרון בלי לדעת שבכל רגע נתון המצב שלי מחמיר."

לסיפור המלא הקליקו כאן>>>

"שבוע אחרי שעברו לי הכאבים התחלתי להתעלף. הייתי עומד חצי דקה על הרצפה, הדופק הגביר מהירות ונפלתי מעולף. מאז אני מאושפז בבית חולים, שריר הלב נפגע, אני חלש כמו זבוב, מתנייד רק עם כיסא גלגלים ולרופאים אין צפי מתי זה הולך להיגמר."

החיוורון הנסוך על פניו של שלום אינו מותיר מקום לספק, הוא חולה מאוד למרות שאבחנתו הרפואית עדיין לא מוגדרת במאה אחוז. "תקראו לי 'אבא של יעקב' הוא הפוקוס, אני רק הרקע", הוא אומר.

משפחת שוטיל מתגוררת בירושלים ומונה שלושה ילדים, עם לידתו של יעקב גילו הוריו כי הוא סובל ממחלת עור חריפה שמסבה לו כאב רב וקושי בהתפתחות.

"החיים שלנו הפכו לסיוט", מספרת אמו, "בימים הוא בוכה כל הזמן, לא יכול לאכול, לא יכול לשחק ולא להתרכז בשום דבר, בלילה הסדין שלו מתמלא בכתמי דם מרב גרד".

לאחר סבב אבחנות בכל רחבי הארץ וטיפול ממושך בבית החולים הדסה עין כרם הומלץ להורים על שיטת ריפוי ייחודית המתבצעת בשוויץ וכרוכה בעלויות כספיות גבוהות מאוד.

אמא של יעקב שעבדה כשוקוליטיירית נאלצה להפסיק את עבודתה ולתמרן בין השניים.

"אם הייתי אדם בריא, הייתי יכול לקחת על עצמי התחייבויות נוספות ולמצוא מקורות הלוואה, אבל אני רק שוכב בחוסר אונים, והלב שלי יוצא מכאב על אשתי והתינוק.

אני מתחנן אליכם: אנא אל תשאירו אותה להתמודד לבד, תנו לה את הכח לעבור את התקופה הקשה הזאת ותעזרו לתינוק שלנו להבריא."

לתרומה הקליקו כאן>>>