רבנים מספרים על "המקום"

הרב אריה הנדלר והרב יהושוע שפירא מספרים על "המקום" ומדברים על העשיה והשליחות של המקום.

בשיתוף המקום , ט"ז בתמוז תש"פ

הרב אריה הנדלר נולד וגדל במרכז תל אביב. כילד הוא זוכר את עצמו פוסע ברחובותיה של העיר הגדולה.

עם השנים הוא עבר לגור במקום אחר אך החיים גלגלו אותו לחזור אל מרכז תל אביב, רק הפעם בכובע אחר. הרב הנדלר תמיד יודע מתי מתחיל השיעור אך איננו יודע מתי הוא יגמר...

בדרך כלל אנו רגילים לשמוע רבנים מדברים על ענייני לימוד בלבד. הפעם, הרב הנדלר בחר לשתף אותנו בוידוי מפתיע ולגלות לנו את הסוד איך כסף הוא דבר מתוק.

שמנו את פעמינו אל העיר ללא הפסקה כדי לראות איפה התורה פוגשת את התל אביבים? התשובות המגוונות לא אחרו לבוא: אופטימיות, כלים להתמודדות מול אתגרי החיים, הסרת הציוניות והחיצוניות הן רק חלק מן התחושות של חלק מתלמידיו של הרב הנדלר ב'המקום'.

'המקום' - המרכז ליהדות בלב תל אביב הוקם לפני כ 12 שנה על ידי חבורה קטנה ואיכותית ממיטב בניה של הציונות הדתית. ביחד הם עשו את הבלתי ייאמן והקימו בעשר אצבעותיהם מרכז שוקק חיים אליו מגיעים מאות צעירים מדי שבוע. המרכז הזה מציע מדי שבוע פעילויות רבות ומגוונות: קבלות שבת, סיורים בעקבות התנ"ך, חברותות ושיעורים, הופעות של תרבות יהודית ועוד ועוד.

הרב יהושע שפירא מלווה את חבורת מקימי 'המקום' מיום היווסדה ומשתף אותנו בצורה כנה ואותנטית על מעלתה של הזכות הגדולה לעזור ולתמוך בהם. הקמת 'המקום' הצריכה אומץ לב ומסירות עצומה והמושג עזות דקדושה הוא שמבטא יותר מכל את הכינוי ששייך למקום הזה.

צוות מייסדי המקום ובראשם הרב אריאל דורפמן והמנכ"ל נועם קליין ומשפחותיהם פעלו במסירות אין קץ בתחום הממוני והרוחני כדי ש'המקום' יגיע לאן שהגיע ולנו רק נשאר לגבות אותם בכל הכח ובכל העוצמה.

'המקום' מקיים בשעות אלו 55 שעות של התרמה לטובת העצמת הפעילות "יהדות ללא הפסקה" בלב תל אביב. זה תלוי גם בכם. כסף זה דבר מתוק- כבר אמרנו. לתמיכה/ לתרומה לחצו