ראשי המועצות ביהודה ושומרון לנתניהו: "תקשיב לציבור, החל ריבונות עכשיו"

מחצית מתומכי הריבונות רואים באי החלת הריבונות כישלון אישי של ראש הממשלה. ''זה אותו ציבור שהאמין לנתניהו בערב הבחירות''.

חזקי ברוך , ט"ו בתמוז תש"פ

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: Flash90

ראשי מועצות מיהודה ושומרון התייחסו לסקר דעת קהל שפורסם בערוץ 7, ולפיו רוב הציבור הישראלי התומך בהחלת הריבונות תומך בהחלת ריבונות מלאה על כל היישובים באיו"ש ובבקעה.

בנוסף, מהסקר עולה כי כמחצית מתומכי הריבונות רואים באי החלת הריבונות כישלון אישי של ראש הממשלה נתניהו. עוד עולה מהסקר כי מבין התומכים בריבונות, 14% ענו כי יקטן הסיכוי לתמיכה בליכוד בבחירות הבאות.

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי אמר כי "הסקר הזה מוכיח לנו שוב כי הציבור הישראלי מבקש ואפילו דורש את החלת הריבונות כאן ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. זה אותו ציבור שהאמין לנתניהו בערב הבחירות, והעניק את המנדט לממש את הבטחותיו להחלת הריבונות ובכך להבטיח צמיחה ופריחה של ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון".

דמרי הוסיף כי הוא מצטרף לקריאת הציבור ופונה לראש הממשלה - החל ריבונות כאן ועכשיו, "תקשיב לציבור שבחר בך. כן לריבונות, לא להקפאה, לא למדינת טרור פלסטינית ולא ליישובים מבודדים".

ראש המועצה המקומית קדומים חננאל דורני קרא לראש הממשלה לעשות את מה שנכון לעם ישראל: "אדוני ראש הממשלה, מאז ומתמיד עם ישראל עשה את מה שנכון לעם ישראל. תמיד לקחנו את גורלנו בידינו. מהלך היסטורי שכזה, עליו התחייבת מספר פעמים, מחייב אומץ רב ואנחנו מחזקים את ידיך למען קידום הריבונות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. אתה יכול לעשות זאת".

גם ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן הגיב: "עמדת הציבור הישראלי משמעותית מאוד. אנחנו לא מחפשים לתפוס את ראש הממשלה בכישלונות אלא דווקא מתפללים להצלחות. הצלחתו של רה"מ בהבאת ריבונות על חבלי ארצנו תהיה הישג היסטורי ועשיית צדק היסטורי. אנחנו לא התייאשנו וקוראים לראש הממשלה לא להתייאש אלא לפעול בכל הכוח".

ראש מועצת בית אל שי אלון הוסיף כי "זו תהיה תקלה גדולה אם לא ינצלו את המומנטום הנוכחי ויחילו את החוק הישראלי ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. אסור לפספס את השעה. החלטה נכונה ונחושה של ראש הממשלה בנימין נתניהו תזכה לגיבוי גם מעם ישראל וגם מהממשל האמריקאי האוהד".