בימינה זועמים: ליברמן והליכוד חברו לבצר את כוח בג"ץ

במפלגת ימינה הגיבו בזעם להתנהלות הליכוד וש"ס שהביאה לגניזת ההצעה להקמת ועדת חקירה לניגוד העניינים של שופטי העליון.

ערוץ 7 , ט"ז בתמוז תש"פ

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב אחר הצהריים (רביעי) להפלת ההצעה שהגיש להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגוד העניינים של שופטי בית המשפט העליון.

"נפל דבר בישראל, קואליציית ליברמן-טיבי-יזבאק-לפיד ובורחי הליכוד חברו יחד לבצר את כוחו של בג"ץ על חשבון אור השמש וניקיון הכפיים של השופטים. אור השמש מחטא, הם בחרו להשאיר את מדינת ישראל בחושך".

"לא רמיסת הזהות היהודית, לא המסתננים, לא הפגיעה בביטחון ישראל מעניין אותם. רק ביצור מעמדו של בג"ץ והרצון שלהם, כל אחד מסיבותיו, להיות יקירי מערכת המשפט ולא להרגיז אותה חלילה. יום עצוב למדינת ישראל. ידע הציבור ויבוא חשבון", דברי סמוטריץ'.

ח"כ מתן כהנא הוסיף, "לצערי ההצעה של ח"כ סמוטריץ להקמת וועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים של שופטי העליון לא עברה. הליכוד שוב התקפל בפני כחול לבן וניסנקורן. ככה זה כשיש לנו ממשלה שהיא כולה שמאל".

בסיעת ימינה זעמו על התנהלות הקואליציה. "למה מצביעים ימין ומקבלים שמאל? חסרו 11 קולות כדי להקים ועדת חקירה על השופטים".

"13 ח״כים מהליכוד ומש״ס נעדרו בהוראת נתניהו ודרעי. אל תספרו לנו יותר שאתם באמת בעד שינוי במערכת המשפט", לשון תגובת ימינה.

מי שתמך בהצעה היה שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ. "על אף שבימי המשבר בו אנו נמצאים יש נושאים חשובים יותר לציבור הישראלי, הצבעתי בעד הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לחקר ניגודי העניינים של השופטים".

"הטיפול בקורונה לא צריך לסתור את השינויים שצריך לעשות במערכת המשפט. אור השמש מחטא, ושקיפות של העומדים על כס השיפוט רק תחזק את הדמוקרטיה ותגדיל את האמון", אמר הרב פרץ.

מנגד, בישראל ביתנו, גם היא מפלגת אופוזיציה, שמחו לאידו של סמוטריץ' וטענו כי סיכלו מהלך שהיה מתואם עם נתניהו.

"‏אני תמיד שמח כשיש לי הזדמנות להצביע נגד סמוטריץ' ונתניהו. אני מתבייש שכנסת ישראל, במקום לעסוק בטיפול בהתפשטות המגפה והמשבר הכלכלי, מנסה לעזור לממשלת החרטא לשנות את סדר היום ולברוח מאחריות", כתב יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בטוויטר.

ח"כ יוליה מלינובסקי הוסיפה, "‏ח"כ ‎סמוטריץ' פועל בשליחות רה"מ ‎נתניהו כדי לשנות את סדר היום ולהסיט אותנו מהבעיות המהותיות שפוקדות את המדינה".

"במקום להתעסק בועדת חקירה פרלמנטרית על מערכת המשפט צריכים להקים ועדת חקירה פרלמנטרית על ההתנהלות הרשלנית והפושעת של הממשלה במשבר הכלכלי והבריאותי עקב נגיף הקורונה", כתבה מלנובסקי בטוויטר.