ראש עירית בית שמש עליזה בלוך: סגר מייצר מדגרות

ראש עירית בית שמש מתנגדת לחידוש הסגרים בעיר. "צריך לחשוב על פתרונות אחרים. הסגר עלול לייצר מדגרה שתעלה את מספר הנדבקים", אמרה

בן שאול , י"ז בתמוז תש"פ

עליזה בלוך
עליזה בלוך
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נוכח כוונת משרד הבריאות להטיל סגר על מספר שכונות בבית שמש בשל העלייה בתחלואה בנגיף הקורונה, ראש העיר ד"ר עליזה בלוך ומנכ"ל העירייה איתמר ברטוב קיימו הבוקר שיחת עדכון עם סגני ראש העיר וחברי מועצת העיר.

ראש העיר ד"ר בלוך עדכנה את חברי המועצה כי אמש קיימה שיחה עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי והנהלת משרדו יחד עם הצוות המקצועי בעירייה.

"בשיחה אמרתי שלפני שמחליטים על הטלת סגר על שכונה או ישוב, צריך לחשוב על פתרונות אחרים. הסגר עלול לייצר מדגרה שתעלה את מספר הנדבקים", אמרה.

בלוך הוסיפה, "אני חושבת שיש למקד את המאמצים לפי רחובות ובניינים. בגלל 40 חולים מאומתים בקריה החרדית, לא סוגרים שכונה על 20,000 תושביה. לפני שסוגרים שכונה צריך להכיר את הנתונים לעומק. מחצית מהחולים הם צעירים בגילי העשרה וזה ממקד אותנו בפעולות שעלינו לנקוט".

ראש העיר עדכנה כי "בימים האחרונים פתחנו מחדש את חמ"ל הפינוי והגברנו באופן משמעותי את מאמץ פינוי החולים מהעיר, תהליך שנתקל בקשיים אל מול היצע המלונות ואתגר התיאום בין כלל הגופים המעורבים. צריך לומר כי ההיענות של התושבים לפינוי גבוהה באופן משמעותי מהגל הראשון. בימים האחרונים העלנו קמפיין הסברה רחב ובימים אלו נגביר את ההסברה והקשר עם התושבים. כל העת אנחנו עם היד על הדופק ונערכים לכל תרחיש".

"אני קוראת מכאן לכולם לשמור על הנחיות משרד הבריאות, כל אחד מאיתנו יתאמץ להסביר ולחדד את ההנחיות, כי ההקפדה עליהן מצילה חיים. בפרט עלינו כנבחרי ציבור חלה חובה להוות דוגמה אישית", סיכמה.