ללמוד מהרצל איך להיאבק בקורונה

כתב ערוץ 7 ביקר במרכז הרצל בירושלים במלאת 116 שנים לפטירת חוזה המדינה. "הרצל הכיר את המחלוקת ואת התהום אליה היא מסוגלת לדחוף"

חזקי ברוך , כ' בתמוז תש"פ

במלאת 116 שנים לפטירת חוזה המדינה בנימין זאב הרצל ז"ל, ביקרנו היום (ראשון) במרכז הרצל בירושלים שפועל לאורך השנה כדי להפוך את משנתו של הרצל לרלוונטית גם בימינו.

יו"ר מרכז הרצל, חברת הכנסת לשעבר ד"ר עליזה לביא, אמרה לערוץ 7: ''הקורונה מכה, הכלכלה מתרסקת והשיח מתלהט. הרצל הכיר היטב את עוצמת המחלוקת ואת התהום אליה היא מסוגלת לדחוף. דווקא עכשיו – צריך לחזור ולקרוא את הרצל.

"חוזה המדינה שהבין את חשיבות חילוקי הדעות השאיר לנו אוצר של המלצות והכוונות, אפילו חשב על תקנות בריאות ובידוד ליהודים החולים במחלות מדבקות טרם שיעלו לארץ", סיפרה לביא.

שלומית סאטלר, מנהלת חינוכית מרכז הרצל, סיפרה ''אנחנו בעיצומו של יום עיון מרתק שמשודר בפייסבוק ובזום של מרכז הרצל. נשוחח במהלך היום על העולם הפוליטי הסוער, על הרצל היוזם שחשב הייטק ונקשיב למנהיגי הדור הבא.

במהלך יום העיון התעמתו ח"כ צבי האוזר וח''כ תמר זנדברג באמצעות זום. צבי האוזר טען כי "חלה החלדה של הרצל במרחב הציבורי...פעם הנוכחות של הרצל הייתה הרבה יותר משמעותית". ח"כ תמר זנדברג אמרה "אולי אם הפוליטיקאים בכנסת יביטו יותר בדיוקן של הרצל שנמצא מאחוריהם, זה יתרום לשיפור השיח הפוליטי הציבורי".