שר הבריאות יולי אדלשטיין:
עשינו את המקסימום כדי להימנע מסגרים, אך לא היתה ברירה

שר הבריאות הגיע לבדוק מקרוב את פעילות משרד הבריאות, פיקוד העורף והעיריות למען התושבים. ''איננו מקלים ראש בקשיים שהסגר יוצר''

ערוץ 7 , כ' בתמוז תש"פ

ליאון ואדלשטיין
ליאון ואדלשטיין
צילום: דוברות

על רקע החלטת הממשלה להטיל סגר במספר שכונות ברחבי הארץ, נפגש היום (א') שר הבריאות יולי אדלשטיין עם ראש העיר ירושלים משה ליאון כדי לקיים הערכת מצב.

החל מיום שישי בצהריים הטילה המשטרה סגר על מספר שכונות בירושלים, בהן רוממה, קריית צאנז ובעלז וקריית מטרסדורף. בעקבות מצב זה החליט שר הבריאות לרדת לשטח ולבדוק בכל אחת מהערים בהן הוטל סגר את מצבם של התושבים ואת דרכי הטיפול בהם.

לאחר הסיור בירושלים יבקר השר גם בביתר עילית, בבית שמש, בקרית מלאכי, ברמלה ובלוד.

את הסיור שלו החל השר אדלשטיין בירושלים, שם נפגש עם ראש העיר ליאון. השניים נפגשו בחמ"ל היעודי בעיריית ירושלים שהופעל מחדש בהוראת ראש העיר. השניים דנו במצב הנוכחי ובדרכי הסיוע שמעניקה העירייה לתושבים הנמצאים בשכונות עליהן הוטל סגר.

השר אדלשטיין וראש העיר ירושלים הדגישו את החשיבות שבסיוע לאותם תושבים ובפינוי החולים אל בתי מלון מחוץ לשכונות הללו, במטרה להציל חיים ולמנוע את המשך ההדבקה.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין אמר כי "משרד הבריאות עשה את המקסימום כדי להימנע מסגרים. לצערנו התפשטות הקורונה אילצה אותנו לבצע סגרים נקודתיים במספר שכונות בירושלים, בביתר, ברמלה, בלוד, בבית שמש ובקרית מלאכי. איננו מקלים ראש בקשיים שהסגר יוצר. ועם זאת קיים צורך לקטוע במהירות את שרשרת ההדבקה ולהימנע מסגר כולל יותר".

ראש העיר ירושלים משה ליאון אמר כי "המטרה המרכזית שלנו היא לעצור בנחישות את שרשרת ההדבקה, לבודד את הנדבקים ולפגוע כמה שפחות בשגרת חייהם של התושבים שאינם חולים. אני נמצא בקשר הדוק עם כלל משרדי הממשלה בנושא, בהם גם משרד הבריאות, במטרה לפעול במהירות כדי לשפר את המצב. אני קורא לכלל הציבור להקפיד בהדיקות על הנחיות משרד הבריאות, מדובר בהנחיות מצילות חיים".