הריבונות מתרחקת

בבית הלבן דורשים מישראל להעניק תמורות לפלסטינים ולהחיל את הריבונות בהסכמה מוחלטת בין הליכוד לכחול לבן.

ערוץ 7 , כ' בתמוז תש"פ

יועצו של טראמפ, ג'ארד קושנר
יועצו של טראמפ, ג'ארד קושנר
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בבית הלבן דורשים מישראל שהחלת הריבונות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן תבוצע תוך הסכמה בין כחול לבן והליכוד ותוך הקפדה על יציבות פוליטית בישראל.

הכתבת המדינית של ''כאן'', גילי כהן, דיווחה כי בוושינגטון מעוניינים שהתוכנית תכלול גם תמורות משמעותיות לפלסטינים, בניסיון לחדש את המשא ומתן הישיר בין ישראל לרשות הפלסטינית.

בשבוע שעבר הודיעו ראשי סניפים בתנועת הליכוד על הצטרפות לדרישתו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן להחיל ריבונות מלאה על כל היישובים ביהודה ושומרון בלי ליצור 'מובלעות' מסוכנות או להצהיר על תמיכה במדינה פלסטינית.

במכתב ששלחו לדגן כתבו ראשי הסניפים ''אנו מבקשים לחזק את ידיך בדרישה הנכונה להחלת ריבונות בשעה היסטורית זו. אין מדובר במאבק של המתיישבים ביו"ש לבדם.

''אנחנו ראשי סניפים בליכוד אנשים שפעילים שנים בתנועה, ובכירים בתנועה מבקשים לחזק את ידיך ולומר שזו דעתנו וזו הדעה הרווחת בתנועת הליכוד. הליכוד הוא ריבונות מלאה ביהודה ושומרון ולא הפקרת ישובים מבודדים, הליכוד הוא ריבונות מלאה ולא הקמת מדינה פלסטינית".

עוד הוסיפו ראשי הסניפים: "אנו מחזקים את התביעה שעל הממשלה וראש הממשלה לעמוד בעוז על הנקודה גם מול ארה"ב. ההחלטה על החלת הריבונות התקבלה ברוב גדול במרכז הליכוד. וזו הייתה הכרעת הבוחר 3 פעמים בבחירות. גם בשעה זו בה הקורונה משתוללת, יש לטפל בקורונה ובאותה מידה לא להפקיר את ארץ ישראל ולהחיל ריבונות. זו שעת כושר שלא תחזור".

על המכתב חתמו בין השאר יו"ר סניף הליכוד בכפר סבא אורן כהן, יו"ר סניף הליכוד בראש העין יצחק מתי, יו''ר סניף רעננה רחלי סקעת ויו"ר סניך רמת גן יאיר דוידי.

דגן אמר כי "ההצטרפות של חבריי לתנועת הליכוד בקול ברור לדרישה להחלת הריבונות היא מוסרית ובעתה. על הממשלה לטפל בקורונה ובד בבד לא להפקיר את החזית המדינית. אנו בשיאה של תקופה היסטורית שלא תחזור. זו העת להחיל ריבונות לעמוד בעוז על הנושא על אף הקשיים".