סגן השר מאיר פרוש: לא קיבלנו הסברים מנתניהו

במהלך ישיבת סיעת יהדות התורה קבל פרוש על ראש הממשלה ואמר כי חברי הסיעה לא קיבלו הסברים מדוע מוטלים סגרים רק על ריכוזים חרדיים.

מיכל לוי , כ"א בתמוז תש"פ

מאיר פרוש
מאיר פרוש
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

במהלך ישיבת סיעת יהדות התורה קבל סגן השר מאיר פרוש על ראש הממשלה ואמר כי חברי הסיעה לא קיבלו הסברים מדוע מוטלים סגרים רק על ריכוזים חרדיים.

"הציבור מאוד כאוב, ישבנו היום שעה ארוכה עם ראש הממשלה, שר הבריאות, שר ביטחון פנים ואנשי המקצוע. הם ביקשו שחלילה לא נחשוב שמישהו מתכנן בדווקא נגד הציבור החרדי. אני לא הצלחתי להשתכנע וגם לא הבנתי את ההבדלים, מדוע על הציבור החרדי מטילים סגרים לעומת החילוני שלא מטילים. לא קיבלנו הסברים", אמר פרוש.
לדבריו, "כל זמן שלא יבינו את ההבדלים בהטלת סגרים בין החילונים לחרדים, לציבור לא יהיה אמון בממשלה ובגלל זה היא לא תוכל לפעול.

סיעת 'יהדות התורה' קיימה הבוקר (שני) ישיבה מיוחדת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בהשתתפות שר הבריאות יולי אדלשטיין, והשר לביטחון פנים אמיר אוחנה

בפגישה הביעו כל חברי יהדות התורה את מורת רוחם נוכח" הסבל המתמשך של בני הציבור החרדי בתקופת הקורונה, ובייחוד בגין הטלת סגר על ערים ושכונות חרדיות באופן שפוגע בתושבים".

חברי הסיעה הסבירו לראש הממשלה והשרים כי "ההתמודדות הקשה של התושבים הנצורים אינה מוצדקת, אינה מידתית, נגועה באפלייה בררנית ופוגעת באמון הציבור במערכת".

"הטלת סגר על ריכוזי אוכלוסייה חרדיים היא בריחה מאחריות. מדובר בהתנהלות שפוגעת בציבור ואינה יעילה במאבק בנגיף הקורונה. דרישתנו לפעול בשקיפות, בשוויוניות ולהסרת הסגרים המגזריים", אמרו חברי יהדות התורה.

חברי הסיעה אף הביעו שאט נפש וגינו נחרצות את ההתנהגות האלימה של חלק מהשוטרים כלפי החרדים כפי שתועדו ופורסמו ברבים.

ראש הממשלה נתניהו אמר כי הציבור החרדי קרוב לליבו וכי אינו יאפשר המשך התנהלות שפוגעת בציבור החרדי.

"באחריותי לייצר שיח עם הציבור החרדי ולהעמיק את שיתוף הפעולה הקיים עם נציגיו בשותפות מלאה ובמחויבות כלפי הציבור החרדי”, דברי נתניהו.