"עבריינות ופשיעה שרק מחריפים"

בארגון חוננו מגיבים לאירוע בו הותקפו פקחים בבית ג'אן. "יש עבריינות ופשעים שהתעלמות מהם רק תחריף את הבעיה".

תגיות: חוננו
ערוץ 7 , כ"א בתמוז תש"פ

עו"ד חיים בלייכר
עו"ד חיים בלייכר
צילום: חזקי ברוך

ארגון חוננו הגיב היום (שני)לאירועים האלימים בבית ג'אן כנגד פקחי רשות הטבע והגנים, ותקף את התנהלות המשטרה.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו הזכיר כי גם לפני כחודשיים בוצע באזור לינץ' אלים ביהודים, ולמרות פניות חוזורת ונשנות למשטרה עד עתה לא ידוע על מעצר חשודים בתקיפה.

בלייכר אמר כי "יש עבריינות ופשעים שהתעלמות מהם לא תפתור את הבעיה אלא רק תחריף ותצמיח אותה. כך לגבי הלינץ' האכזרי והאנטישמי שנעשה בל"ג בעומר כלפי יהודים מהמגזר החרדי. רשויות החוק בחרו שלא לנהל חקירה שתביא למיצוי הדין עם הפושעים, וקיבלנו התפרעות חוליגנית כלפי פקחים של הרשויות. עדיין לא מאוחר לבצע תיקון ולמצות את הדין עם הפורעים".

נזכיר כי בל"ג בעומר עברו מתפללים חרדים, בניהם מבוגרים, נשים וילדים, לינץ' קשה בסמוך לכפר בית ג'אן. המתפללים הגיע להתפלל במקום, אשר צופה על קברו של רבי שמעון בר יוחאי שהיה סגור ביום ההילולה בעקבות הקורונה.

לאחר שהות של מספר שעות במקום, הגיעו למקום שני ג'יפים עם קבוצת דרוזים אשר איימו על המתפללים וטענו שמדובר בשטח שלהם וכי יש להם חצי שעה להתפנות מהמקום, למרות שמדובר בשטח ציבורי.

בהמשך חסמו הדרוזים, חלקם רעולי פנים, את יציאת רכבי המתפללים מהמקום והחלו לתקוף את הקבוצה באלימות קשה, תוך שהם מכים את חברי הקבוצה, ושוברים את שמשות רכבם. בין היתר התנפלו התוקפים על אחד המתפללים והחלו לבצע בו לינץ' של ממש. לאחר מכן השליכו אבנים לעברו, לעבר מכוניתו, לעבר אב ובנו בן השלוש שהגיעו לאזור ועוד.

כוח משטרה ומג"ב שהגיע למקום חילץ את המתפללים דרך הכפר בשיירה מאובטחת עד שהם יצאו מכלל סכנה.

עו"ד חיים צירף ראיות חדשות שהגיעו לידיו על ידי המותקפים. כמו כן ביקש מהמשטרה לפעול בנחישות להבאת הפורעים לדין.

עד היום, כחודשיים לאחר התקיפה, טרם נגבו העדויות וטרם ידוע על מעצר חשודים בלינץ'.