בית"ר ירושלים הודיעה: המאמן נשאר

למרות הביקורות הרבות של האוהדים, היכולות הלא טובות על כר הדשא והאמירות אחרי המשחקים, הודיעה בית"ר י-ם על הישארותו של מאמנה

נרי וייס , כ"ד בתמוז תש"פ

רוני לוי, נשאר בבירה
רוני לוי, נשאר בבירה
צילום: פלאש 90

בגלל הקורונה? אחרי שכבר חשבו להיפרד ממנו לאור היכולות הרעות על כר הדשא, כעס האוהדים הרבים והאמירות שלו לאחר משחקים, בבית"ר ירושלים הודיעו כי מאמנם, רוני לוי נשאר לעונה נוספת.

ללוי בן ה-53 היה בחוזה אופציה להארכת חוזה אוטומטית במקרה של העפלה לאירופה, דבר שאכן השיג עם בית"ר השנה כשהקבוצה סיימה במקום השלישי בטבלת ליגת העל בכדורגל המקנה לה את הכרטיס למוקדמות הליגה האירופית.

למרות זאת, בבית"ר כבר חשבו להיפרד מהמאמן שזכה בעבר עם מכבי חיפה בשלוש אליפויות ברציפות ובגביע, זאת לאור היכולות הלא טובות על כר הדשא במרבית שלבי העונה, הביקורות של האוהדים כלפי שיטת המשחק שלו והאמירות המכעיסות אחרי משחקים.

לאחר שהבינו כי המאמן מסרב לוותר על הפיצוי המגיע לו על פי החוזה, הודיעו בבית"ר כי לוי ימשיך לעונה נוספת במועדון, חרף כל הביקורות של האוהדים.

בהודעה הרשמית של בית"ר נכתב כי "לאחר מספר ישיבות עבודה החליטה היום הנהלת בית"ר ירושלים על המשך העסקתו של רוני לוי כמאמן הקבוצה".

בבית"ר תירצו ואמרו כי "אנו מאמינים שרוני הוא המאמן הטוב ביותר להוביל את בית"ר בעונה המאתגרת העומדת לפנינו, וכי הוא יעמוד בהצלחה ביעדים המקצועיים אשר הוצבו בפניו, יחד עם השחקנים שמעריכים אותו מאד. ראוי לציין שמאז רכישת הקבוצה ע"י משה חוגג אנחנו משקיעים רבות בבניית תשתיות של מועדון יציב ומסודר והמשך העסקתו של רוני הוא חלק בלתי נפרד מתהליך זה.

בעלי הקבוצה, משה חוגג לא הסתיר גם כן את העובדה כי לוי נבחר לאמן עונה שניה ברציפות בשל שיקולים שאינם מקצועיים בלבד כמו גם לאור התפשטות נגיף הקורונה וההשלכות שלו: "לאחר שבחנתי את המצב מכל הזוויות, נפגשתי עם רוני והתרשמתי שמקצועית מדובר במאמן מוערך ע"י כל הגורמים והטוב ביותר עבורנו.

"העונה הקרובה תהיה שונה לחלוטין ממה שאנחנו מכירים, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה בריאותית, ולכן חשוב לנו לשמור על יציבות במערכת, בעיקר לאור חוסר היציבות בעמדת המאמנים לאורך העשור האחרון בבית"ר והעובדה כי אנו מדורגים בצמרת הרשימה העולמית בפיטורי מאמנים".

חוגג ניסה להסביר את ההחלטה על המשך המאמן בבירה לאוהדים שזועמים על ההודעה כשאמר: "אני רואה גם את הרוח בקרב חלק מאוהדי הקבוצה, שנמצאים איתנו באש ובמים, יודע עד כמה הקבוצה חשובה להם ומוקיר אותם, אך את ההחלטות המקצועיות נקבל אנחנו באופן שקול ומקצועי בלבד".

רוני לוי עצמו אמר כי "אני שמח וגאה להוביל את בית"ר ירושלים לעונה נוספת מלאה באתגרים מקצועיים. אני מודה להנהלת הקבוצה על האמון להמשיך ולהוביל את הקבוצה ומחויב להצלחת המועדון הן במסגרת הליגה והן בניסיון להוביל את הקבוצה להישגים באירופה. אני מבטיח לאוהדים שנעבוד קשה על מנת לשמח את כולם".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il