למרות הסגר: ליגת הכדורסל תפעל

הסגר שיחול החל מסוף השבוע הבא ברחבי הארץ לא יפגע בסיום העונה של ליגת העל בכדורסל ובמשחקי הפלייאוף כשזו הוחרגה

נרי וייס , כ"ה בתמוז תש"פ

כדורסל (ארכיון)
כדורסל (ארכיון)
ישי קרוב

משרד התרבות והספורט הגיע להסכמה עם משרד הבריאות לפיה ליגת העל בכדורסל תמשיך בפעילות כסדרה, על אף הסגר בסופי השבוע שיחל החל משבוע הבא.

במנהלת ליגת ווינר סל, משרד התרבות והספורט ומשרד הבריאות, עמלו רבות בכדי להחריג את ענף הכדורסל מהוראת הסגר שתחול על כל רחבי המדינה החל מסוף השבוע הבא, ולאפשר את סיומה של עונת 2019/20 כסדרה.

על פי המתווה שסוכם בין כולם, המשחקים יתקיימו בכפוף למתווה המחמיר של משרד הבריאות, ללא קהל נוכחים באולמות, כמו שהיה נהוג עד כה. העובדה כי נותרו מספר משחקים מועטים עד לסיום העונה ומועד סיומה שנקבע לשבועיים הקרובים, איפשר את החרגתה יוצאת הדופן של ליגת העל בכדורסל מהוראת הסגר.

שר התרבות והספורט חילי טרופר אמר עם ההחלטה על החרגת הענף מהוראת הסגר כי "הימים הם ימים קשים. לשמחתי, למרות המגבלות החדשות, הגענו לסיכום עם שר הבריאות ואנשי משרדו שיאפשר את סיום ליגת העל וקביעת האלופה על המגרש. כמובן, שנדאג להקפיד על כל ההנחיות המחמירות במטרה לשמור על בריאות השחקנים".

גם במנהלת הליגה בכדורסל בירכו על האפשרות כשאמרו כי "מנהלת הליגה פועלת מאז חזרת הליגה לפי הנחיות משרד הבריאות ונמצאת בקשר יום יומי עם גורמי המקצוע במשרד - השחקנים נמצאים בבידוד כבר חודשיים, הצוותים שומרים על ריחוק חברתי ומעטים מאוד האנשים שנכנסים לאולמות כאשר כולם עוברים בדיקות חום כנדרש ויושבים עם מסיכות לאורך כל המשחק ובמרחק מהשחקנים ואחד מהשני כנדרש בהנחיות".

"נשאר עוד מספר משחקים קטן עד לסיום העונה בשבועיים הקרובים ובשיחות שלנו עם משרד הספורט ומשרד הבריאות אין כל הנחיות חדשות שנוגעות למשחקי הכדורסל, שרי האוצר והספורט אף הבטיחו כי הכדורסל ימשיך גם אם יתקיים סגר.
אנו נמשיך ונקיים את המשחקים כסדרם גם תחת הרגולציה המכבידה, ללא קהל ותוך שמירה הדוקה על מלוא הנהלים עד לסיומה הספורטיבי של העונה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il