אלפי אחיות, מאות רופאים
השרים החליטו: תוספת משמעותית כוח למערכת הבריאות

שר הבריאות ושר האוצר סיכמו על תגבור של 2,000 אחים ואחיות, 400 רופאים, תגבור כוח אדם ורכש נוסף למערכת הבריאות.

ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תש"פ

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: Flash90

שר האוצר ישראל כ"ץ ושר הבריאות יולי אדלשטיין סיכמו היום (שני) על תגבור משמעותי של 2,000 אחים ואחיות, מתוכם 1,600 לבתי החולים ו- 400 לקופות.

בנוסף הוחלט על תוספת של 400 רופאים, אשר אינם עובדים כיום, בשתי פעימות. הפעימה הראשונה תתבצע באופן מיידי ויעסקו במסגרתי 250 רופאים חדשים.

בנוסף סיכמו השרים על תוספת של 700 עובדי מנהל ומשק ומקצועות הבריאות, אשר יוקצו למחלקות הקורונה.

מדובר בתגבור כוח אדם השקול לתוספת של 8 שנים ומטרתו למקסם את ההיערכות של מערכת הבריאות להתמודדות עם אתגרי הקורונה לקראת החורף.

מלבד תוספת כוח אדם סוכם על תוספת של מיליארדי שקלים לטיפול בקורונה. התוספת תאפשר היערכות של משרד הבריאות להגברת קצב בדיקות הקורונה כפי שדרש שר הבריאות אדלשטיין לרף של עד 60,000 בדיקות ביום בחורף.

בנוסף, יוקצו משאבים לרכש חיסוני שפעת והשקעה בתשתיות טכנולוגיות, כולל דיגיטציה לשירותי רפואה עבור קופות החולים שישכללו את הרפואה מרחוק ויקטינו את הסיכון לחולים.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הביע שביעות רצון מההישג. "מערכת הבריאות הורעבה במשך שנות דור. יחד עם חברי שר האוצר ישראל כ"ץ פעלנו לתיקון מהיר של בעיות העומק שנוצרו במערכת ותגבור משמעותי של הטיפול בקורונה. קבענו שהבריאות מעל הכל. אני שמח שהצלחנו להגיע במהירות לתוצאה הראויה והטובה ביותר האפשרית. מערכת ששיוועה לתקציבים ולתקנים, זוכה לחמצן שכה זקוקה לו. מערכת שהוזנחה, זוכה לתשומת הלב שמגיעה לה".

"זה לא הסוף, אבל זו התחלה טובה לחיזוק מערכת הרפואה בישראל, המערכת עם האנשים הכי טובים בעולם, שמקבלת הכרה למקום המגיע לה בסדר העדיפויות הלאומי. זו בשורה לאזרחים, לרופאות ולרופאים ולאחים ולאחיות. סוף להזנחה ודף חדש של השקעה שיצעיד את מערכת הבריאות קדימה", הוסיף אדלשטיין.

שר האוצר ישראל כ"ץ אמר, "אנחנו במצב חירום בריאותי ולכן פעלתי בצורה מהירה כדי להביא לפתרון מהיר על מנת לאפשר למשרד הבריאות להתמודד עם האתגרים הרבים איתם הוא מתמודד בתקופה זו. אין רופא/ה פנוי/ה ולא תהיה אחות זמינה שלא יוכלו לעבוד בתקופה זו בגלל תקציב שלא יעבוד".

"אני מלא הערכה לצוותים הרפואיים הרופאות והרופאים האחות והאחים וכל אנשי מערכת הבריאות על המסירות הרבה ועל עבודת הקודש שאותה הם עושים. פתרון זה יביא לעבודה יעילה יותר ויסייע לצוותים הרפואיים ולאזרחי המדינה", דברי השר כ"ץ.