הרב יגאל לוינשטיין:
החוק שולל את האפשרות לעזור לאחר

ראש מכינת ''בני דוד'' על החוק שטלטל את הממשלה: חוק אכזר שמונע סיוע מנערים ונערות המבקשים עזרה. הטרלול הלהט"בי כופה את עמדותיו.

עוזי ברוך , ב' באב תש"פ | עודכן: 10:37

בראיון מיוחד לערוץ 7 מתייחס הרב יגאל לוינשטיין, מראשי מכינת 'בני דוד' שבעלי, לחוק איסור טיפולי המרה שעבר בקריאה טרומית בכנסת, אותו הוא מגדיר "חוק אכזר ברמה הפרטית, חוק שרוצה לעשות טיפול המרה לחברה הישראלית".

את עמדתו הנחרצת מסביר הרב לוינשטיין כשהוא קובע כי החוק רע "כי רוצים למנוע מכל נער או נערה שיש להם בלבול בנטיות שלהם לפנות לייעוץ פסיכולוגי שיעזור להם לכוון את נטייתם לכיוון שבו הם מעוניינים".

"שוללים פה את האפשרות לאדם שרוצה לחיות חיים נורמטיביים, איש עם אישה, ולהקים בית נאמן בישראל, שוללים את האפשרות לעזור לו. זה חוק שכולו אכזריות", אומר הרב לוינשטיין וקובע כי כל השימוש במינוח 'טיפולי המרה' אינו אלא מניפולציה תקשורתית, שכן הוא משתמש במינוח התואם שיטת טיפול נוראית ואלימה מהעבר. שיטה זו, אומר הרב לוינשטיין, "פגעה בבני אדם עם טיפולים חשמליים, טיפולים אלימים, דברים נוראיים שאני בכלל לא בטוח שהם קיימים ובוודאי שאני נגדם".

"אנחנו מדברים על משהו אחר לגמרי. החוק הזה רוצה למנוע טיפול פסיכולוגי רגיל ונורמאטיבי. כמו שמי שיש לו בעיית חרדה או כל בעיה נפשית אחרת והוא פונה לפסיכולוג שיעזור. כשמגיע לנושא הנטיות ההפוכות הטרלול הלהט"בי רוצה למנוע את האפשרות שנער או נערה ילכו לטיפול".

בדבריו מסביר הרב לוינשטיין את קביעתו הכללית ולפיה מדובר בטיפול המרה של החברה הישראלית: "אתה שואל אדם כזה מה אכפת לך שנער או נערה יבקשו עזרה והתשובה היא ש'עצם בקשת העזרה היא אומרת שמשהו כאן לא נורמאלי'. נכון, זה לא נורמאלי אבל את זה הם רוצים למחוק מהתודעה והלקסיקון".

בנוסף, מוסיף הרב לוינשטיין, "מבחינה מוסרית, קיום יחסים בין גברים זה אחד הכישלונות המוסריים העמוקים ביותר מבחינת השיפוט המוסרי. הם רוצים למחוק את זה מהתודעה. יש כאן ניסיון לעשות טיפול המרה לחברה הישראלית, שאי אפשר יהיה להגיד שנטיות הפוכות זה לא נורמאלי ושהמעשה הזה הוא בלתי מוסרי. את זה רוצים למחוק מהתודעה".

על מהותו המעשית של החוק מסביר הרב לויינשטיין כי על פיו כל מי שיבקש עזרה בתחום זה ולשוב לחיים נורמטיביים אסור יהיה לפסיכולוג מקצועי לסייע לו לממש את שאיפותיו רצונותיו והבריאות הטבעית שלו. הענישה על סיוע שכזה תהיה שלילת הרישיון לחמש שנים.

על הטענה לפיה מדובר בטיפולים המנוגדים לכללי האתיקה הבינלאומיים, אומר הרב לוינשטיין כי מדובר בטענה שאינה רלוונטית שכן כאמור לא מדובר באותם טיפולים שכבר עברו מהעולם אלא בסיוע פסיכולוגי למעוניינים בכך. "הטרלול הלהט"בי מבקש לאסור על מטפלים מקצועיים לעזור לאנשים במצוקה. כשהחוק הזה חלילה יעבור זה יהיה מנוגד לכללי האתיקה. אנחנו לא כפופים לאידאולוגיה הלהט"בית. הם רוצים לחיות את חייהם איך שהם רוצים, שיחיו, אבל שיעזבו את החברה הישראלית הבריאה לחיות כפי שהיא רוצה. אנחנו אומרים בפה מלא שנטייה הפוכה אינה נורמאלית. שיתנו לכל יחיד את החירות להחליט מה הוא רוצה להיות ושיפסיקו לכפות על החברה הישראלית את הערכים שאנחנו מתנגדים אליהם מקצה לקצה".

עוד התבקש הרב לווינשטיין להתייחס לטיעון לפיו טיפולים פסיכולוגיים לשינוי הנטייה המינית מובילים לא פעם לנזקים נפשיים עד כדי אבדנות. לדבריו הדברים תלויים במטפל ובאופן הטיפול. "עצם האמירה הזו מעידה על כך שנושא הזהות המינית הוא אחד הנושאים הכי רגישים בנפש האדם ולכן נערים ונערות שכאלה נמצאים במצוקה נוראה, לא בגלל הטיפול אלא מעצם ההוויה של הנטייה ההפוכה. זה עצמו מעיד כאלף עדים על כך שמדובר בנטייה שאינה נורמטיבית, כי הסיבוך לא מתחיל מהטיפול אלא מהעובדה שיש נטייה שהיא מנוגדת לטבע האנושי".

בדבריו קובע הרב לווינשטיין כי אלפי משפחות שילדיהם היו בעלי נטייה שכזו יכולות להעיד על טיפולים רגישים מתחשבים מקצועיים ועדינים שסייעו להם להשיב את נטייתם לבריאותה, "ואחרי זה הם הקימו משפחות נאמנות בישראל. הדבר הזה הוא הצלה ומצווה להגיד לכל העולם. אפשר לעזור ולטפל, אפשר להגיע לחיים נורמאליים. האם אפשר להגיע למאה אחוזי הצלחה? לא. כמו בכל תחום פסיכולוגי, יש מספר אחוזים שלא ניתן לטפל, אבל בגלל זה נמנע מרוב בני האדם בגיל הבלבול המיני לחזור לחיים טבעיים ונורמאליים? מניעת הדבר הזה היא אכזריות".

הרב לוינשטיין רואה במהלכים האחרונים ניסיון "להכפיף את חברה הישראלית הבריאה לנורמות פרוגרסיביות מטורללות לחלוטין ולמנוע מבני אדם לחיות חיים שפויים הגונים וישרים".

"יש כאן צביעות ממדרגה ראשונה. הרי מדובר בבקשה של נער או נערה שפסיכולוג יעזור להם בבלבול המיני שלהם. את זה הולכים לאסור בחוק, אבל לא מדברים על טיפולי ההמרה האמיתיים. ילדה בגיל שבע שמרגישה שהיא בן עושים לה טיפולים לשינוי האישיות שלו פיזיולוגית ופסיכולוגית. יש 250 טיפולים כאלה בשנה. זה בלתי הפיך. זה טיפולי המרה! לעשות שינוי שהוא לא יכול לחזור בו לעולם את זה הלהט"בים מצדיקים אבל בקשה של נער או נערה מבולבלים מבחינה מינית לעזרה פסיכולוגית, זה אסור... צביעות במלוא שיעור קומתה".

הרב לוינשטיין קובע נחרצות כי הטענה המתפרסמת בימים אלה ולפיה אין עדות מחקרית לטיפולים שהועילו אינה אלא "שקר וכזב", כלשונו.

"אני חי בעולם הזה הרבה שנים. נערים ונערות פנו לעזרה והקימו משפחות נאמנות בישראל. אני עמוק בסוגיה. אפשר לעזור. עשיתי מסע בשנה האחרונה ברחבי הארץ, פגשתי קרוב למאתיים קהילות וכמעט בכל קהילה ניגשו אליי איש או אישה שסיפרו לי על כאלה שהיו בעבר בעלי נטיות והקימו משפחות. דרכם של הפרוגרסיביים היא לקחת מקרה קיצון של מטפל שרלטן שהשתמש בדברים אלימים ולהציג את זה ככלל השיטות. זו דמגוגיה".

עוד מוסיף הרב לוינשטיין ומציין את האופן בו נכון היה לנסח חוק הנוגע לסוגיה זו. על פי החוק הרצוי, הוא מסביר, נכון היה לאסור על שרלטנים לטפל, להסדיר את הטיפול והעזרה תחת כללים מקצועיים ומוגדרים ואולי אף להקים גוף לאומי שיכשיר פסיכולוגים ואנשי מקצוע לסייע למעוניינים בכך לחזור לנטייה מינית רגילה ולהקים בית בישראל. "רוצים פיקוח, אני בעד. רוצים שהמדינה תוודא שהמטפלים יהיו רגישים ומקצועיים? אני בעד. שזה יהיה פרויקט לאומי שיהיה קידוש ה' בעולם, שאפשר לעזור לאנשים האלה לחזור לנטייה בריאה. זו מצווה אדירה".

"הייתי מצפה משר הבריאות ואיגוד הפסיכולוגים שלא להיכנע לשטיפת המוח של הקבוצה הלהט"בית שסותמת פיות לכולם, מפחידה את כולם ויוצרת כאן טרור דעות. מי שיש בו אהבת אדם, אהבת ישראל ואהבת האנושות, יש הרבה אנשים שמעוניינים בעזרה הזו והייתי מצפה לגוף לאומי שיכשיר אנשים מקצועית ויחקור את הנושא ויוכל לעזור ל-95 אחוז. זה יהיה נפלא".

את דבריו חותם הרב לוינשטיין בדברי שבח לחברי הכנסת החרדים על מאבקם בסוגייה זו מתוך דאגה לציביונה היהודי של מדינת ישראל. "לא בכל נושא יש לנו הסכמות אבל זה שהעולם החרדי מוצא לנכון לדאוג לצביונה היהודי של המדינה ולהיאבק נגד כל הרוחות הרעות האלה ללא פחד ומורא, יישר כוח גדול. הם עושים את זה לטובת העם היהודי כולו ולטובת הדורות הבאים".