קים קרדשיאן על ההפרעה הנפשית של בעלה המתמודד לנשיאות ארה"ב

קים קרדשיאן פתחה את הכל ודיברה על ההפרעה הנפשית ממנה סובל בעלה קניה ווסט שהכריז באחרונה על התמודדותו לנשיאות ארה"ב.

יהונתן גוטליב , א' באב תש"פ

קים קרדשיאן
קים קרדשיאן
צילום: Mario Anzuoni/רויטרס

קים קרדשיאן, אשתו של הראפר האמריקאי קניה ווסט שהכריז באחרונה על התמודדותו לנשיאות ארה"ב, דיברה היום (רביעי) בפתיחות על ההפרעה הנפשית ממנה סובל בעלה.

בחשבון האינסטגרם שלה כתבה קרדשיאן ל-180 מיליון עוקביה על "הימים הקשים" שהם עוברים כעת וביקשה "מהתקשורת והציבור לנהוג כלפינו בחמלה ובאמפטיה".

"כפי שרבים מכם יודעים, לקניה יש הפרעה דו-קוטבית (מאניה דיפרסיה)", כתבה. "כל מי שיש לו אדם קרוב או אהוב שסובל מהפרעה זו יודע עד כמה היא מסובכת וכואבת".

"מעולם לא דיברתי בפומבי על איך זה משפיע על הבית שלנו, כי אני מגינה על זכותו של קניה וזכות ילדינו לפרטיות בכל מה שקשור לנושאי בריאות", הוסיפה.

"היום, אני מרגישה חובה להחצין את הבעיה, בגלל הסטיגמות והתפיסות השגויות בנוגע לבריאות הנפש", אמרה. "מי שמצוי בעולם מחלות הנפש יודע שהמשפחה של החולה חסרת אונים. אנשים שאינם מודעים לבעיה עלולים להיות שיפוטיים מאוד".

גם הקורונה השפיעה על מצבו. "אני מבינה שקניה נתון לביקורת מכיוון שהוא איש ציבור ומעשיו לפעמים יכולים לגרום לאמוציות חזקות", כתבה. "הוא אדם מבריק אך גם למוד סבל שמעבר להיותו אמן שחור שחווה מקרי אובדן, בעת האחרונה הוא גם נאלץ להתמודד עם הבידוד שהגביר את הלחץ ואת התחושות של המאניה דיפרסיה".

קניה ווסט
צילום: Kevin Lamarque/רויטרס

קרדשיאן גם לא שוללת את האופציה שווסט לא מתכוון ברצינות להתמודד לנשיאות ארה"ב. "מי שקרוב לקניה מבין שלא תמיד דבריו עולים בקנה אחד עם כוונתו", כתבה. "מי שחי עם הפרעה דו-קוטבית אינו מצמצם או פוסל את חלומותיו ורעיונותיו היצירתיים של האחר, לא משנה כמה גדולים או בלתי ניתנים להשגה עבורם. זה חלק מהגאונות שלו וכפי שכולנו עדים לכך, רבים מהחלומות הגדולים שלו התגשמו".

"כחברה אנחנו מדברים על הכלת האחר ובדיוק בתקופות קשות כמו זה, אנחנו צריכים ליישם את זה על הקרובים לנו. אני מבקשת מהתקשורת והציבור לנהוג כלפינו בחמלה ובאמפטיה הדרושה כדי שנוכל לעבור את הימים הקשים האלה", דברי קרדשיאן.