הרב פינטו יתיר קללות

"זה הזמן, שעת צרה ליעקב, נתאחד כולם, ונעשה התרת קללות כללית לכל עם ישראל", אמר הרב פינטו

מיכל לוי , ה' באב תש"פ

הרב יאשיהו פינטו
הרב יאשיהו פינטו
צילום: דוברות

על רקע התפשטות נגיף הקורונה, הערב (ראשון) בשעה 21:00 יקיים הרב יאשיהו פינטו מעמד 'התרת קללות' על ציונו של סבו הרב חיים פינטו 'הקטן' זצ"ל בבית העלמין הישן בעיר קזבלנקה שבמרוקו.

המעמד יועבר בשידור וידאו חי ברשתות החברתיות ובאתרים וצפויים להשתתף בו אלפים רבים מכל רחבי העולם.

בדברים שאמר הרב פינטו הוא קרא לכל אחד ואחד להשתתף מרחוק במעמד וזאת כדי לבטל את רוע הגזירה ואת הסכנה הפוקדת את העולם בעת האחרונה.

"זה הזמן, שעת צרה ליעקב, נתאחד כולם, ונעשה התרת קללות כללית לכל עם ישראל", אמר, "וכל דבר שהכלל עושה - עושה רעש גדול בשמים, ברוב עם הדרת מלך".

האדמו"ר הרב פינטו הסביר את מעלת התרת הקללות כדי לבטל את הסכנה: "רבינו ה'כף החיים' אומר שאם מישהו קילל את השני, ישנן שתי דרכים איך להוריד את הקללה, דרך אחת, שהאדם יעשה התרת קללות ודרך שנייה שהאדם ילך לאדם שקילל אותו ויבקש ממנו שיברך אותו".

"לכן", המשיך, "בעזרת ה' ביום ראשון בשעה 7, שעון מרוקו, על הקבר של הסבא הגדול רבי חיים פינטו, שעל קברו כתוב ש'היו לו ענינים עם אליהו הנביא' - נעמוד ונעשה התרת קללות לכל עם ישראל וכולנו נהיה כאיש אחד בלב אחד".

בדבריו הוסיף שבזכות התרת הקללות, "הקדוש ברוך הוא ישמע את זעקת הרבים, ואת מאות האלפים שיתחברו יחד בנפש להתרת קללות".

כמו כן הורה הרב פינטו שבעת התרת הקללות "כל אחד יברך בפה ובלב את כל האנשים שהוא קילל אותם בעבר או הוציא את דיבתם רעה או קיטרג עליהם וכך נקיים את דברי רבינו ה'כף החיים' ונמתיק את הדינים".