יהיה חם מאוד ולח: "ייתכנו טפטופים"

החזאי נחום מליק מתאר עד כמה חם הולך להיות השבוע ומעריך שעננים שיגיעו מסעודיה יורידו מעט טיפות של גשם.

ניצן קידר , ה' באב תש"פ

שרב
שרב
צילום: ISTOCK

בימים הקרובים יחושו הישראלים היטב את השרב החזק ביותר שחווינו עד כה בקיץ 2020.

נחום מליק, החזאי הראשי של חברת מטאו-טק מספר לערוץ 7 עד כמה חם הולך להיות. "מדובר בשרב באזורים הפנימיים של הארץ – ובאחרים זה סוג של גל חום – והוא יימשך עד יום חמישי. זה לא משהו חריג. אנחנו מכירים גלי חום בקיץ שנמשכים במשך כמה ימים וזה קורה אחת לכמה שנים".

"הטמפרטורות צפויות להגיע לערכים של 35 מעלות עם לחות נמוכה, שזה מזכיר שרב. לעומת זאת באזור מישור החוף יהיו 31 או 32 מעלות אבל עם לחות גבוהה מאוד. בהמשך השבוע הטמפרטורות אולי ירדו מעט, אבל הלחות תעלה עוד. אנחנו נסבול מהלחות בכל אזורי הארץ בהמשך השבוע ויהיה חם מאוד ולח מאוד", הוא מוסיף.

לדברי מליק, בתוך כל החום יש סיכוי לטפטוף. "תופעה חריגה שעלולה להתרחש השבוע היא עננות בגובה בינוני שתגיע לאזור שלנו מכיוון סעודיה והיא יכולה לגרום לטפטופים במקביל לחום. יכול להיות מזג אוויר מעט טרופי השבוע".

לשאלה האם מדובר בגל החום היחיד שצפוי לנו הקיץ עונה מליק, "זו שאלה טובה. מצד אחד אנחנו נכנסים עכשיו לשיאו של הקיץ וזה גם נופל על תשעת הימים. בתחילת הקיץ ראינו שצפוי קיץ לא חם בצורה חריגה. קשה לראות אם יהיה עוד אירוע כזה במהלך חודש אוגוסט. הייתי מעריך שייתכן מאוד שכן, אבל קשה לדעת. אנחנו יכולים לראות את התחזית לטווח של שבוע עד עשרה ימים בלבד".