האירוע הספורטיבי שמתקיים בצל הקורונה

הורים, ילדים, נשים, סטודנטים, נערים ובוגרים - כולם מתחרים זה בזה על תואר מלך הסלים הראשון של ירושלים. אירוע כדורסל ייחודי במינו

נרי וייס , ה' באב תש"פ

חוזרים לשחק כדורסל בירושלים
חוזרים לשחק כדורסל בירושלים
צילום: באדיבות עיריית ירושלים

חזקים מהקורונה. בזמן שבערים ויישובים רבים ברחבי הארץ ובעולם כולו, יוזמות ספורטיביות ואירועים המוניים בעלי ותק ומסורת התבטלו כבר מזמן וספק רב מתי ישובו להתקיים, בעיריית ירושלים רק הולכים צעד אחד קדימה - יותר נכון, צעד וחצי.

לאחר שנאלצה לבטל ולדחות מספר אירועים המוניים כמו מרתון ירושלים המסורתי, בעיריית ירושלים ובייחוד באגף הספורט העירוני בראשות שחקן העבר איציק קורנפיין החליטו שלא לעמוד עוד ולחכות מתי יימצא החיסון אלא להפיק אירוע ספורטיבי מיוחד במינו וראשון מסוגו בעיר.

מדובר בטורניר אשר מתקיים כאמור לראשונה בירושלים - מלך הסלים של ירושלים. הטורניר מתפרש על פני 8 שכונות ברחבי העיר ולמעשה מהווה אירוע הספורט היחיד המתקיים בארץ, מלבד ענף הכדורסל המקצועני שבשלבי הסיום שלו.

בדומה לענף הכדורסל המקצועני, גם הטורניר הירושלמי מתקרב לרגע השיא שלו כשבתחילת חודש אוגוסט הקרוב ייערך מעמד הגמר החגיגי של הטורניר בהיכל הספורט מלחה, אולמה הביתי לשעבר של הפועל ירושלים, כל זאת כמובן תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות והגבלות התו הסגול - עליהם מקפידים לאורך כל הטורניר המארגנים.

בטורניר ישנן קטגוריות של משפחות, זוגות ויחידים, וכל אחד ואחת מהמשתתפים מתחרה ב-4 תחנות שונות – קליעות משלוש, קליעות עונשין, תחרויות עם כדור אחד, תחרויות עם שני כדורים ובעוד מקצה אטרקטיבי מיוחד – קליעה ממחצית המגרש.

זאת ועוד, בכל תחנה יש פרק זמן מוגבל ומי שקולע את מספר הנקודות הגבוה ביותר בתוצאה המשוקללת של כל התחנות עולה למשחק הגמר.

כאמור, כעת הטורניר נכנס לשלביו המאוחרים, כאשר זה מתקיים כעת בשכונות: רמות, גילה, בית הכרם, תלפיות מזרח, מלחה וגן הפעמון. התחרויות יתקיימו בין השעות – 17:00-20:00 ולזוכים יחולקו פרסים יקרי ערך.

"אנו רואים חשיבות רבה בחזרה לפעילות ספורטיבית עממית ותחרותית בירושלים, תוך הקפדה מלאה על הנחיות משרד הבריאות וההגבלות של התו הסגול", אומר עו"ד אלישע פלג, סגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט בעיריית ירושלים".

לדברי עו"ד פלג, "בהנחיית ראש העיר משה ליאון, אנו מקדמים לאורך כל השנה פעילויות ספורט רבות ומגוונות בשכונות ברחבי העיר ובפרט בעת המתאגרת הזו, בה חשוב להמשיך ולעסוק בספורט ולשמור על אורח חיים בריא. העיסוק הספורטיבי בתקופה זו מאפשר לעוסקים בו הפוגה במתיחות הנפשית וחילוץ עצמות הכרחית על מנת לשמור על כושר ובריאות טובה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il