עיריית ביתר עילית:
פירות, קוגל וארבעס לטובת החולים במלוניות הקורונה

מיזם 'עונג שבת' שאותו הפיקה העירייה כלל חלוקה של מנות מיוחדות לכבוד שבת שהגיעו לתושבי העיר השוהים במלוניות ההחלמה.

מיכל לוי , ה' באב תש"פ

שומרים על תושבי העיר ומשמחים אותם
שומרים על תושבי העיר ומשמחים אותם
צילום: דוברות ביתר עילית

מאות מנות מזון חולקו ביום שישי האחרון על ידי עיריית ביתר עילית במלוניות הקורונה ברחבי הארץ.

מיזם 'עונג שבת' שאותו הפיקה העירייה, כלל חלוקה של 'מנות מטעמים' מיוחדות לכבוד שבת שהגיעו לתושבי העיר השוהים במלוניות.

הערכה כללה בין היתר פירות ופיצוחים, מנות קוגל וארבעס, ממתקים ושאר מטעמים שהנעימו את השבת לשוהים במלוניות.

בערב יום חמישי עמלו צוותי העירייה על הכנת המיזם הייחודי, כאשר עשרות עובדים אורזים את המטעמים באריזות מיוחדות ומעמיסים אותם על המשאית והרכבים שיצאו צפונה.

בבוקר יום שישי הגיעו המנות אל המלוניות, ותושבי העיר השוהים בהם קיבלו את המנות המיוחדות בשמחה רבה.

במקביל, נמשך מיזם חלוקת המנות שאותם הכינו בני משפחות השוהים, והועברו על ידי העירייה אל המלוניות. מיזם 'מובילים בשירות-נוסעים איתכם בעול', קרא לבני משפחות השוהים במלוניות להכין חבילות עבור שוהי המלוניות, כאשר העירייה מעבירה את החבילות היישר אל המלוניות.

המיזם שיצא לדרך ביום שישי לפני כשבוע, הופעל כבר שלוש פעמים, כאשר מדי יום שלישי ושישי יוצאת משאית מיוחדת מהעיר ומביאה את החבילות אל בני המשפחות השוהים במלוניות.

במקביל למיזמי הסיוע לשוכנים במלוניות, בעירייה יצאו השבוע בקמפיין גיוס מתנדבים מסיבי, לטובת פרויקט 'רכז בניין' ו'רכז אזור', בו מתבקשים המתנדבים לשמור על קשר יומיומי ורציף עם אוכלוסיית המבוגרים בעיר. עד כה נרשמו עשרות מתנדבים לפרויקט, שאמור לשמור על חוסן הקהילתי ולתת מענה לאוכלוסייה המבוגרת בעיר בשעה מורכבת של התמודדות עם הגל השני של הקורונה.

מיזם נוסף שאותו הוציאה העירייה לפועל הוא קייטנות לילדי צמי"ד (צרכים מיוחדים) שבימים אלו הולך ונשלם. גם כאן, בעירייה יצאו בפרסום מסיבי שקורא למתנדבות להצטרף למיזם, כדי להקל על הורי ילדי צמי"ד שגם בימי שגרה מתמודדים עם קושי רב, ובוודאי בימים אלו בהם רבים מהילדים נמצאים בבית וזקוקים להפעלות שונות.

בעירייה פעלו השבוע כדי להמשיך ולפעול כדי שההנחיות ישמרו בעיר, לרבות מסע פרסומי מסיבי שיגיע לשיאו בשבוע הבא עם חלוקת חוברת הסברה ייחודית לתושבי העיר, בה יוסבר על משמעויות הגל השני ועל המחויבות של כל אחד ואחד לעשות כל שביכולתו כדי למנוע את המשך התחלואה.

ראש העיר מאיר רובינשטיין: "מיזם 'עונג שבת' נועד לשמח את השוהים במלוניות ולהקל עליהם את השהות. אלו שיצאו למלוניות ושוהים שם עד להחלמה – מקיימים את הוראות גדולי ישראל ומצילים חיים.

"אנחנו פועלים כדי להמשיך ולמגר את החולי מהעיר, תוך דאגה לאוכלוסיות הנזקקות ובראשן האוכלוסייה המבוגרת בעיר. יהודי מבוגר אינו 'חייב מיתה' ואנחנו מחויבים לשמור על כל אחד ואחד מתושבי עירנו, עד שימוגר הנגף מעלינו בעזרת ה'".